banner851

banner955

HASTALARA DİYABET EĞİTİMİ VERİLDİ…

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri nedeniyle ilk defa Diyabet tanısı alan ve rutin kontrollerini hastanemizde devam eden hastalara Diyabet Okulu eğitim programı gerçekleştirildi.

Sağlık & Çevre 15.11.2022, 12:45
1121
HASTALARA DİYABET EĞİTİMİ VERİLDİ…

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim programında, Endokrin ve Metebolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Çalışkan, Diyabet Hemşireleri İlkay Bayram ile Elif Dursun, Diyetisyen Gizem Özdemir, Fizyoterapist Umut Can Tunç ve Psikolog Aykan Gürkan tarafından hastalara uzmanlık alanları ile ilgili bilgiler verildi.

Ayrıca Hastane poliklinik girişinde gün boyunca diyabet hakkında, toplumsal bilinci artırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla, stant açılarak, görevli diyabet hemşireler tarafından diyabet, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularında vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunularak Diyabet Taraması gerçekleştirildi.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Volkan Temi yaptığı açıklamada,  “Unutmayalım; Diyabetin farkında olup, sağlıklı yaşamak mümkündür” dedi.

Yorumlar (0)