banner851

banner614

“İSTEYEN İSTEDİĞİ AŞIYI YAPTIRACAK”

banner619

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Mutasyon her geçen gün artıyor. Mutasyonun Türkiye'deki oranı şu anda yüzde 75'lere ulaştı. Mutant giderek arttığı için, ağırlıklı İngiliz varyantı olduğu için ve bulaştırıcılığı da fazla olduğu için bu dönemde bizim kapalı, kalabalık ortamlardan ve özellikle yakın temastan uzak durmamız gerekiyor." dedi.

banner846
Sağlık & Çevre 30.03.2021, 17:37 31.03.2021, 16:49
3158
“İSTEYEN İSTEDİĞİ AŞIYI YAPTIRACAK”
banner844
banner785

"Biontec-Pfizer aşısı muhtemelen önümüzdeki birkaç gün sonra başlayacak. Lojistikle ilgili hazırlıklar tamamlandı." diyen Koca, "Biontec-Pfizer aşısının şu an Türkiye'ye geldiği doz miktarı 2,8 milyon oldu. Bir hafta 10 gün içinde de 4,5 milyona tamamlanmış olacak." şeklinde konuştu.

Bakan Koca, "Teravihler kapalı olmayacak. Bu noktada hassasiyet gösterilerek, tedbirler alınarak kılınmaya devam edilecek." ifadesini kullandı.

Koca, "(Aşı) sırası gelen, 'Ben Biontec aşısı olmak istemiyorum.' dediğinde, bir başka, Sinovac aşısı olabilir olacak. Bu anlamda sırası gelenin yaptırmama hakkı olacak." dedi. (AA)

Yorumlar (11)
kangren 2 hafta önce
kongrelerden önce konuşmak için cesaret lazımdı değilmi Sayın Bakan..Artık hiç bir güvenilirliğin kalmadı..
Fiyasyonda dr 2 hafta önce
Tek suçlu mutasyon değil. 6 aydır sahadayım salgının bu boyutlara gelmesinde esas suçlular temaslılarını gizleyen pozitifler, karantina kurallarını ihlal edenler, test yaptırdıktan sonra sonucunu beklemeden otobüse uçağa binenler, filyasyon ve diğer sağlık ekiplerine göz göre göre yalan beyanda bulunanlardır bunların hepsi ile karşılaştım. Denetim mekanizmalarındaki aksaklıklardan ve kongre benzeri riskli toplu etkinliklerden bahsetmiyorum bile.. Olan yine hastalara ve sağlıkçılara oluyor
Düzceli.. 2 hafta önce
Bir ilginçlik daha.. Şehir hastanelerinin Mersin hariç tamamının , bir ihtilaf durumunda, tahkim mahkemeleri Lopndra.. Hani dincilerin tabiri ile, okyanusta iki balığın kavga sebebi ingilizler..
Düzceli.. 2 hafta önce
Şehir hastaneleri ilk önce ingilterede başladı.. Yüksek kamu zararı ve işletim sorunları sonrası ingilterede vaz geçildi. ilginç olansa bizdeki şehir hastanelerin fnansörleri de ingiliz..
Düzceli.. 2 hafta önce
akp kongereleri sorulduğunda, o konuyu gündemde tutmanın kimseye faydası yok diyebilen bakan.. Alooo, sayın bakan gündemde tutmamanın topluma halka zararı var..Siz ne bakanısınız orada..
SAĞLIK 2 hafta önce
FATIR 5-8 AYET EN KISA ZAMANDA GERÇEKLEŞSİN İNŞ.SAĞLIK-SEN SENDİKA BAŞKANI 17000 ALIYORKEN TEMİZLİKCİDEN BİLE AZ ALAN MEMURU SAVUNURMU.BAŞIDA AYNI SONUDA AYNI .SAĞLIK DİPDE..TORPİL TAVANDAN.
MEMURA FİTRE/ZEKAT 2 hafta önce
FAHRETTİN BY TEMİZLİKÇİ BİLE HASTANEDEKİ MEMURLA ALAY EDER HALE GELDİ..SENDE BU DÜNYADA KARUN OLDUN..SAĞLIKDAKİ MEMURLARIN HALİ ASKIDA EKMEK PROJESİNE MUHTAC ETTİ..İSTİFA ET...BECEREMEDİN..
velii 2 hafta önce
bAKAN BEY ARTIK YOLCU..CUKKA DOLDU..aMA UNUTTUĞU ALLAH VAR..KAMERALAR 7/24 ÇEKTİ.BU DÜNYA GELDİ GİDİYOR ÖBÜR TARAFDA CEZAN AĞIR OLSUN İNŞ..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
kapalı