banner851

banner955

KALP SAĞLIĞINA DİKKATİ ÇEKMEK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

Düzce Bisikletçiler Kulübü, Türk Kalp Vakfı iş birliğinde "Kalp Sağlığı Haftası" dolayısıyla "Arabadan in, bisiklete bin, kalbini koru" sloganıyla bisiklet turu düzenledi. Kalbinde 4 stent olmasına rağmen bisikletten kopamadığını vurgulayan Erol Kutal, "Yaşama çok daha iyi bağlandık.” dedi.

Sağlık & Çevre 11.04.2022, 11:57 12.04.2022, 17:26
804
KALP SAĞLIĞINA DİKKATİ ÇEKMEK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

Anıtpark Meydanı'nda bir araya gelen 50 bisikletçi, yaklaşık 50 kilometrelik parkurda pedal çevirerek kalp sağlığı konusunda farkındalık oluşturdu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Selim Cicu sağlık, ekonomi ve çevre temizliği için bisiklet sürülmesi gerektiğini belirterek, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Kalp hastalığını tetikleyen diyabet ve tansiyon rahatsızlıklarının önüne geçebilmek amacıyla bisiklet sürmenin önemine dikkati çeken Düzce Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Fatih Mehmet Akbaş da herkesi bu sporu yapmaya davet etti.

‘Düzce'nin çevresi bisiklete çok uygun’

Kalbinde 4 stent olmasına rağmen bisikletten kopamadığını vurgulayan Erol Kutal da "Yaşama çok daha iyi bağlandık. Düzce'nin çevresi bisiklete çok uygun. Yoğun işimizden kaynaklanan stresimizi engellemesi için bisiklet kullanıyoruz. Bisiklet kullanmaya başladıktan itibaren çok daha kendimi iyi hissediyorum. Daha sağlıklı ve zindeyim." şeklinde konuştu.

AA

Yorumlar (2)
sts 8 ay önce
TARÇIN OMEMAGA 3 YABAN MERSİNİ ALIÇ
BİSİKLETÇİ 8 ay önce
DÜZCENİN ÇEVRESİ ÇOK UYGUN ANCAK BİSİKLETE BİNİLECEK YOL MU VAR DÜZCE DE
Yeni Sayımız