banner851

banner955

KAN STOKLARI AZALINCA DEVREYE SAĞLIK ÇALIŞANLARI GİRDİ

Kızılay'ın kan stokları azalınca Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanları vatandaşlara da örnek olarak, kan bağışında bulundu.

Sağlık & Çevre 05.10.2021, 16:20
562
KAN STOKLARI AZALINCA DEVREYE SAĞLIK ÇALIŞANLARI GİRDİ

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Başkanlığı, kan bağışının azalmasına ilişkin kampanya başlattı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin önüne getirilen kan bağış otobüsünde hem sağlık çalışanları hem de vatandaşlar kan bağışında bulundu.

"Bu kan hepimize lazım"

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, pandemi sebebiyle kan stoklarının azaldığını belirterek, "Yaklaşık 2 yıldan bu yana pandemi sebebiyle kan stokları azaldı ve vatandaşlarımızın kan bağışına olan ilgisi azaldı. Biz yine sağlıkçılar olarak Kızılay ile el ele verdik. Çünkü bu kan hepimize lazım. Bu kampanya ile birlikte vatandaşlarımıza farkındalık oluşturmak istedik.

Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve diğer kamu ve kuruluşları 'farkındalık oluşturalım' dedi. Biz de bu kapsamda vatandaşlarımızı kan bağışına yeniden teşvik etmek için Kızılay ile organizasyon planladık. Bu organizasyonumuz için Kızılay Başkanımız Kerem Kınık'a ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Sağlıkçılarımız öncü oldu"

Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın ise başlatılan kampanyadan dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, "Pandemi döneminin kahramanları, canımızı emanet ettiğimiz doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız bugün de yine topluma önder ve öncü olacak bir davranış ile kan stoklarımızın azaldığı bugünlerde Kızılay'ımıza destek amacıyla böyle bir kampanyaya omuz verdiler. Ben kendilerine teşekkür ediyorum ve bundan dolayı minnettar olduğumuzu belirtmek istiyorum. Kızılay ailesi olarak sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi önündeki kan bağışı kampanyası 2 gün boyunca devam edecek.

(İHA)

banner844
Yorumlar (2)
Düzceli.. 1 yıl önce
Neden ki? Kızılaya güven mi azaldı..
YAVUZ0881 1 yıl önce
KIZILAY ımız göz bebeğimiz yalnız şu son 5 sene içinde ki düşmüş olduğu şaibeli haberlerinden duyduğum KIZILAY derneğine güvenim sıfırdır günahıma bile para verseler bağış yapmam kapıdan içeri sokmam kanınıda kullanmam
Yeni Sayımız