banner851

banner955

"KESİNLİKLE OKULLAR KAPANMAYACAK"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 0-17 yaş grubundaki vaka sayısının toplam vakaların yüzde 25'ine ulaştığını söyledi. Tedirgin olunacak bir durum olmayacağını belirten Koca, "Okullar kesinlikle kapanmayacak" dedi.

Sağlık & Çevre 28.09.2021, 13:08
1827
"KESİNLİKLE OKULLAR KAPANMAYACAK"

Koronavirüs vakalarında 0-17 yaş grubunun oranı yüzde 25'e yükseldi. Bir buçuk yıl aradan sonra okullarda yüz yüze eğitim yeniden başladı. Sağlık Bakanlığı, yüz yüze eğitimin geride kalan üç haftasını yakından takip etti. Okulların 3 hafta açık kalmasıyla 0-17 yaş grubunda vaka sayısı bir kat daha arttığını söyleyen Bakan Koca, "Yani ortalama aktif vaka sayımız 400 bin civarında. 4'te biri 0-17 yaş grubunda. Yani yüzde 25'i. Daha önce yüzde 11 civarındaydı" dedi.

Gazetecilere açıklama yapan Koca, vaka sayılarındaki artışın hastane yatışına yüzde 10 oranında yansıdığını; yoğun bakım ve entübe sayılarına ise yansımadığını kaydetti.

"OKULLAR KAPANMAYACAK"

Tedirgin olunacak bir durumun olmadığına dikkat çeken Bakan, ilerleyen dönemde durumun değişmesi halinde bile okulların kapanmayacağını söyledi. Koca şunları kaydetti: "En son kapanan değil, asla kapanmayan. En fazla biz Bilim Kurulu olarak Sağlık Bakanlığı olarak ikili hafta sonu eğitim dahil olmak üzere tüm alternatiflerin denenerek açık kalmasını, bunu sadece Milli Eğitim Bakanlığı değil üniversiteler için de düşünüyoruz."

"ARTIK ELİMİZDE BİR GÜÇ VAR"

AVM'lerin de kapanmayacağını dile getiren Koca, Türkiye'nin yeterince aşıya sahip olduğunu belirtti. Yerli aşının da devreye girmesiyle aşı gücünün daha da artacağına işaret eden Koca, "Bu sayede toplumsal bağışıklık hedefine ulaşabileceğiz" diye konuştu

banner844
Yorumlar (5)
Mağdur 1 yıl önce
Kapatmayın tabi siz o test sıralarında beklemediğiniz için anlamazsınız o cocuklara yazık değilmi Allah bildiği gibi yapsın sizi okulları ticaret bakanlığına bağlayın MEB kapatın
İsmail 1 yıl önce
Mağdem tedirgin edecek bişey yok neden söylüyorsun.Amacın ne seni bu ülkenin başına bela yapanlardan davacı olacam.Kime neye hizmet ettiğin belli
Veli 1 yıl önce
Okullarda temizlik personeli, dezenfektan ve mesafe yok. Örneğin Düzce Mustafa Kemal Ortaokulu günde 14 saat ard arda ders var. Hangi önlem alındı Bakan bunu açıklasın lütfen. Çocuklarımıx çok büyük risk altında. Bu plansızlığın vebali çok büyük.
Asabi 1 yıl önce
Ellerinizi çocuklarımızın üzerinden. Çekin
Vatandaş 1 yıl önce
Okulları kapatarak çocuklarımızı, geleceğimizi tehlikeye soktunuz.
Yeni Sayımız