banner851

banner614

KORONA RİSKİNİ ARTTIRIYOR…

banner619

Sağlık Bakanlığı, sigara içmek için maskenin çıkarılması ve ellerin ağıza götürülmesinin Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) riskini arttırdığını açıkladı.

banner846
Sağlık & Çevre 31.03.2021, 12:30 31.03.2021, 14:17
1735
banner844

Tüm ülke ile birlikte Düzce’de artan Yeni Tip Kovid-19 salgınının önüne bir türlü geçilemiyor. Tüm dünya genelinde etkisini sürdüren salgın ile ilgili, alınan tüm tedbir ve kurallara rağmen Düzce’de her geçen gün artan vaka sayısı tehlikeli boyutlarda seyretmeye devam ediyor.

Salgına karşı Düzce Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar teyakkuz halinde çalışmalarına devam ederken, vatandaşların da maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları başta olmak üzere, alınan tüm tedbir ve kurallara uymaları konusunda, her gün yeni bir çağrı yapılıyor.  

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, sigara içmek için maskenin çıkartılması ve ellerin ağıza getirilmesi, bulaş riskini daha çok arttırdığı belirtildi. Yapılan açıklamada,  “Sigara içmek için maskenin çıkarılması ve ellerin ağza götürülmesi COVID-19 bulaşma riskini artırır” denildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Dervis. 4 ay önce
Fatir 5/8 ayet iyi okuyun..Allah bizi din satan Şeytanlardan korusun.
SAĞLIK 4 ay önce
SAĞLIK BAKANI KONGRELER BİTİNCE Mİ AKLINA GELDİ UYARMAK..
HLK 4 ay önce
PAZARYERLERİNDE ELDİVEN YOK.HERKES SEBZELERİ MEYVELERİ ELLEYİP ELLEYİP BIRAKIYOR..PAZARCIDA SES ÇIKARTMIYOR.UYARDIĞIMIZDADA BİZE TEPKİ GÖSTERİYOR..PAZARCILAR KESİNLİKLE ELLETMEMELİ VE ÇÜRÜK ÇARIK SATMAMALI..
SAĞLIKCI 4 ay önce
SOKAKDA YÜRÜKEN KESİNLİKLE SİGARA İÇİLMEMELİ..
Rasim 4 ay önce
Pazaryeri de dükkan önunde icen leri tespit EDİP CEZA NERDE SOYLEYİM ÖNCU HABER HABER YAPMADIHINIZ İCİN VE DENETLEME YAPILMADIHI İCİN, SİZİNDE sorumluluk almanız LAZIM HADİ HABER YAPIN GOREYİM