banner851

banner955

“KORONALILARI ÖNÜMÜZDEN TAŞIYORLAR”

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin Acil Servis’inde muayene ve tahlil işlemlerinin yavaşladığını iddia eden hasta ve hasta yakınları, uzun süre beklemesine neden olan durum nedeniyle koronavirüs riskiyle karşı karşıya kalıyor.

Sağlık & Çevre 12.08.2020, 11:58 12.08.2020, 15:14
9491

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde salgın öncesi günleri aratmayan yoğunluk tepkileri de beraberinde getirdi. Yurt dışına çıkışlarda zorunlu olan koronavirüs testi için de acil servisin yolunu tutanlar nedeniyle akşam saatlerinde artan başvuru sayısı bekleyişleri uzatınca özellikle hasta yakınları bu duruma isyan etti.

Öncü Haber Merkezi’ni arayarak hastane önünde röportaj vermek istediklerini söyleyen vatandaşlar koronavirüs olanla olmayanların acilde aynı ortama sokulduğunu iddia etti. 3-4 saati bulan bekleyişlerin tedirginliğe neden olduğunu belirten hasta yakınları, hastane yönetimini gerekli tedbirleri almaya davet etti.

“Koronalıları önümüzden taşıyorlar”

Yurtdışına çıkabilmek için korona testi yaptırmaya gelen bir vatandaş, “Yalnız çok beklediğimiz yetmemiş gibi biz hasta olmadığımız halde aramızdan bir sürü pozitif hastaları geçirdiler. Hem ambulansla getirdiler, hem içerden çıkarttılar. Bir de bizim önümüzden yani. Bizim yerimiz ayrı olmalıydı. Ya da hastaların yeri ayrı olmalıydı.” dedi. 

3 saattir korkuyla beklediğini söyleyen vatandaş, “İlgilenen yok. Kucağında çocuğuyla bekleyen bir bayan 4 saattir burada bekliyor. İçeride bir bayan var çalışan. Onun yapmasıyla da ilerlemiyor.  Bir kapı mı açamıyorlar burada?” sözlerinin ardından çaresizce beklemeye devam etti.

“Ayakta duramayan hastaya form doldurtmaya çalışıyorlar”

Bir başka vatandaş ise “Ayakta duramayan hastaya form doldurtmaya uğraşıyorlar.” diyerek hastanenin durumundan yakındı.

Cumayeri’nde bir markette  çalışan yeğeninin işyerinde koronavirüse yakalandığını söyleyen vatandaş, “Evde ayakta geçiriyor hastalığı. Şimdi evdekilerin hepsi tek tek dökülüyor. Yaşlı annem var 65 yaşında iki gündür getirip götürüyoruz bir belirti göstermedi diye. Ama korkuyoruz.” sözleriyle hastalığın bulaşıcılığına dikkat çekti.

“Bu yoğunluk hep var”

Kardeşinde ise tat ve koku alamama ile eklem yerlerinde ağrı olmasına rağmen ateş olmadan test yaptırılmadığını söyleyen vatandaş, “Bugün (11 Ağusots) ateşlendi Cumayeri’nden ambulansla getirdiler. Şu an çıkmasını bekliyorum. Bakalım ne olacak. Çıkaracaklar mı onu da bilmiyorum. Burası yoğun, çok yoğun. Kaç gündür gelip gidiyorum, bu yoğunluk hep var burada.” sözleriyle yoğunluktan dem vurdu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

FOTOĞRAF: Lütfullah ŞENER

Yorumlar (19)
Kuzey yıldızı 2 yıl önce
Hem kuralları hiçe sayıyorlar burada gelmiş yönetim istifa nasıl çalıştıklarını gördükleri halde doktoru hemşiresi sağlık çalışanlani onlarda Bi annenin evladı yazık iki cihanda haklarını odeyemecegiz kul hakkı var kul hakkı
Zonguldaklı 2 yıl önce
Sanki Türkiye’deki bir kasaba değilde Suriye deki hayatları yaşıyorlar 81 olmayı bile haketmiyorlar dazla bile o hastane o sorumsuz insanlara
Bolulu 2 yıl önce
Bu Düzce nezaman düzelir derseniz hiç düzelmez çünkü Düzceliler sorumsuz insanlar. iyki bizim sırtımızdan inmişler yoksa uğraşamazdık Yığılcasıyla düzcesiyle
Talihsiz talihli 2 yıl önce
Olsun olsun düzce cazibe merkezi... Bu sozler tanıdık geldi mi... Doğru düzgün hastanesi olmayan, iyi doktoru tutamayan bir yer. Gidin boluya hastane otoparkı 81 plaka hep.
Coronalı 2 yıl önce
Coronolalılar hasta değilmi vebalı mı adamlar. Coronolılar ve biz diye ayrım yapılır mı hiç.
Rasim erel 2 yıl önce
Denetim YOK ÖNLEM HİC HİC YOK BAŞHEKİM ME BENDEN KACAMAN O
Hasan 2 yıl önce
Başı ağrıyan acile gidiyor , gece yürümeye çıkan bi acile gideyim diyor. Hem hak yiyorsunuz hem isyan ediyorsunuz. Ne işiniz var orada ? Yarınız gereksiz kuru kalabalık
Haklının yanında 2 yıl önce
Bu söylediğiniz sözler cahilliğinden heralde önünde durduğunuz bölüm pandemi bölümüdür normal sarı alan diğer tarafta şüphesi olmayan hastalar sarıya gider pandemi bölümünde duruyosunuz cunku orda ya şüpheniz vardır yada test yaptığıniz icin orda olursunuz sizi tutup normal hastalarin icine tabiki sokamazlar hanim ya sen koronaysan o hastalar o bölümden yatişa alıniyo ortada aciliyeti olan insanlar var insalar can derdinde biri cikmis ben test yaptiramadim 3 saat bekledim diyo bu kadar cahillik nedir ya kafasına esen hastaneye kosuyo kavga ediyo calisanlarin üstüne yürüyo iyi davranınca gözünüz gormuyo bankadan para almak icin sıra bekleyen sizler saglik icin röportajlar veriyosunuz muhtac kalin insAllah bir doktora bir göz odaya hastaneye muhtaç kalın yazıklar olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık