banner614

MAHALLE HALKI YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ

banner619

Düzce’nin havası bile bile kirletiliyor. Yapılan tüm denetimlere rağmen, kullanım ömrünü tamamlamış eski lastiklerin yakılmasının önüne bir türlü geçilemiyor. Çay Mahallesinde boş bir alanda hemen hemen her gün yakılan eski lastikler mahalle halkının tepkisini çekerken, vatandaşlar yetkilileri göreve davet etti.

banner846
Sağlık & Çevre 18.12.2020, 10:40
1887
MAHALLE HALKI YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ
banner844

Yapılan ölçümlerde, Türkiye’nin en kirli havasını Düzce halkı soluyor. Düzce’de hava kirliliğinin önüne bir türlü geçilemezken, konu CHP Düzce’den sorumlu İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından meclis gündemine taşındı. Bunun üzerine harekete geçen Düzce Valiliği, Düzce Milletvekilleri ve Düzce Belediyesi, hava kirliliğinin önüne geçmek için çalışmalar başlattı.

Ama ne yazık ki, Düzce’nin çeşitli bölgelerinde hava kirliliğine neden olan eski lastik yakıldığı yönünde görüntüler gelmeye devam ediyor. Bu durum denetimlerin yetersizliğini gözler önüne sererken, çevreye ve insan sağlığına ciddi zararlar veren eski lastiklerin yakılmasının önüne geçilemiyor.

En son Çay Mahallesi Gençlik Merkezi’nin arka tarafındaki boş arazide yakılan eski lastikleri vatandaşlar cep telefonları ile görüntüleyerek, 0542 767 18 81 Numaralı Öncü Haber WhatssAp ihbar hattına gönderdiler. Hemen hemen her gün aynı manzara ile karşılattıklarını ifade eden vatandaşlar,  yetkili kurumlara bir çok kez şikayette bulunmalarına rağmen, henüz olumlu bir sonuç alamadıklarını ifade ettiler.

İmalatında Karbon siyahı, uçucu organikler, yarı-uçucu organikler, çok halkalı hidrokarbonlar, yağlar, kükürt oksitler, azot oksitler ve nitrosaminler, gibi tehlikeli maddeler kullanılan lastiklerin yakılması sonucunda ortaya çıkan gaz çevre ve insan sağlığına büyük zararlar veriyor.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (6)
Gurbetçi 6 ay önce
Milyon kere Belediye'ye şiikayet ettim. İlgilenen göremedim. Bıktım. Bir insan kendi çoluk çocuğunun soluduğu havayı neden zehirler ki? Mantık yok. Mantığın olmadığı yerde de şikayetin anlamı yok! Eğitimsiz insanların zirve yaptığı nokta Düzce.
Üstat 6 ay önce
Yazık günah havayı 3 kuruş için mahvediyorlar bunlar neden takip edilmiyor
Zeki 6 ay önce
O kadar kızgınımki o belediye de çalışıp beyaz masasından tepesine kadar kaç kere aradım buzdolabı kablo lastik yakıyorlar diye kılını kımıldatan olmadı aldığınız maaş yediğiniz ekmek haram olsun
Duzcem 6 ay önce
Ayıptır günahtır ya
Yorumcu 6 ay önce
Belediye bilerek goz yumuyor
AAAA 6 ay önce
MAHALLE HALKIDA SÜREKLİ ATEŞ YAKIYOR AMA
17°
parçalı bulutlu