banner851

banner614

MAHALLELİ KAPI PENCERE AÇAMAZ HALE GELDİ

İstilacı bir tür olarak ortaya çıkan ve son birkaç yıldır Düzce’nin her bölgesine yayılan Amerikan Beyaz Kelebeği kâbusu şehir merkezinde de yayılarak devam ediyor. Sonbaharın gelmesiyle bahçeleri terk eden kelebekler bu kez mahalle içlerinde yayılmaya başladı. Koçyazı Mahallesi sakinleri son 10 günde mahalleyi istila eden ve kapı pencere açamaz hale getiren sorunla ilgili yetkilileri harekete geçmeye çağırdı.

banner619
Sağlık & Çevre 22.09.2021, 13:30 23.09.2021, 10:06
2455
MAHALLELİ KAPI PENCERE AÇAMAZ HALE GELDİ

Son dönemde Düzce il geneline yayılarak fındık başta olmak üzere tarımsal üretimi tehdit eden Amerikan Beyaz Kelebeği kâbusu devam ediyor. Ağaçlarda yaprak namına bir şey bırakmayarak verimi düşüren istilacı kelebek, yapılan tüm mücadele çalışmalarına rağmen artarak yayılıyor. Amerikan kâbusu müdahale edilmezse ağaçların tamamen kurumasına bile yol açıyor.

Sonbaharın gelmesi ile bahçeleri terk eden tırtıllar bu kez mahallelerde yayılarak evlere musallat oldu. Bahçeşehir başta olmak üzere Düzce’nin her noktasından konu bile ilgili şikayetler yükselmeye başladı.

Amerikan Beyaz Kelebeği tırtılları son olarak Koçyazı Mahallesi’nde bulunan Akşemseddin Camii ve çevresinde bulunan evlerin duvarlarını istila etti. Tırtılların giderek artması nedeniyle kapı ve pencere açamaz hale gelen mahalle sakinleri yetkilileri harekete geçmeye çağırdı.

İnsanlara ve çevreye daha fazla zarar vermemesini isteyen vatandaşlar konu ile ilgili şikâyetlerini ve mahalledeki son durumu gösteren fotoğrafları 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na gönderdi.

Yaklaşık 10 gün önce Akşemseddin Camii ve çevresindeki evlerde başlayan Amerikan Kelebeği tırtılı istilasının giderek yayıldığını belirten vatandaşlar yetkililerden mahallenin ilaçlanmasını ve çevre bakımının yapılmasını istedi.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

banner844
Yorumlar (9)
can 1 ay önce
BUNLARI YOK ETMEK BASIT COK BASIT YOK EDEN ILASLAR VAR ODA PARA KIMSE VERMEK ISDEMIYO DÜZCE BELEDIYESINDEN BEKLIYO HERSEYI KONU PARAA
Madur 1 ay önce
Yahu bu Amerikan lafı geçen herşeyin de istilacılık ruhu var Allah kolaylık versin herkese
Cancan81 1 ay önce
2008 yılı öncü haber haberlerinde bile bu konu var aradan geçen 13 yılda bir arpa boyu yol kat edemedik il tarım müdürü yattığı yerden maaş alıyor hiç bir yerde yok nerede bu il tarım müdürü
Celal 1 ay önce
Eskiden köylerde tavuklar gezerdi. Köy tavukçuluğu bittiğinden beri bu dertle uğraşılıyor. Şimdi şehir düşünsün.
murat 1 ay önce
kardeşim benim evde duvarda vardı 2 gun önce ziraattan ilaç aldım 35 tl 10 kıloya 2 kapak koydum kayboldu gitti her kez alacak ilaç kaybolup gidecek her seyi devletten beklemiyiceksiniz
YAVUZ0881 1 ay önce
Erdoğan erdoğan erdoğan AK P AKP AKP faruk özlü faruk özlü tabi ne anlama geliyor bu yazdıklarım bunların senelerdir karadeniz bölgesinden bu kabustan haberleri yokmu YAZIKLAR OLSUN
önlemi yok 1 ay önce
bunun ne belediye ne valilik önleyemez.kendi bahçendekini bitirdin.peki bütün dağ taş ova bunlarla dolu.ordan yine gelecek.zor iş.
LÜTFÜ IŞIK 1 ay önce
SANCAKLARDA DA AYNI...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın