banner851

banner614

MAVİ AĞAÇ ORAYA DA UZANDI

Şehrin “Temizlik Haritasını” çıkartan Mavi Ağaç Toplumsak Gelişim Derneği yetkileri ve üyeleri bu kez Güzeldere Şelalesi yolu üzerinde çalışma gerçekleştirdi. Şelaleye ulaşım sağlayan yol güzergahındaki kirliliğin doğal güzellikleri gölgede bıraktığına dikkat çeken dernek yetkilileri doğada asırlarca çözülmeyecek evsel ve tarımsal atıkla karşılaştıklarını belirtti.

banner619
Sağlık & Çevre 27.01.2018, 18:03 29.01.2018, 09:30
1612

Mavi Ağaç Toplumsal Gelişim Derneği geçtiğimiz hafta sonu başlattığı farkındalık projesinin ikinci ayağını gerçekleştirdi. Düzce’nin önemli sorunlarının başında gelen çöp sorununa dikkat çekmek ve vatandaşlarda çevreyi “kirletmeme bilinci”  uyandırmak amacıyla uzanabildikleri her yeri çöpten arındırmak amacıyla dernek tarafından şehrin “Temizlik Haritası” çıkarılmıştı.

6 haftalık olarak hazırlanan proje ile dernek yetkili ve üyeleri proje kapsamında bu hafta sonu Güzeldere Şelalesi’nin yolunu tuttu. Dernek Başkanı Celal Kasapoğlu önderliğinde şehrin öne çıkan değerlerinden biri olan Güzeldere Şelalesi’nin yol güzergahı üzerinde bir çalışma gerçekleştirdi.

'Yeşil Düzce' olarak anılan Düzce sahip olduğu doğal güzellikler sayesinde turizm alanında büyük bir potansiyele sahipken kirliliğin doğal güzelliği gölgede bıraktığı gerçeği ile karşı karşıya kalan dernek yetkili ve üyeleri ellerine eldivenlerini takıp çöp poşetlerini alarak bölgeyi çöpten arındırdı. İçki şişeleri, çeşitli gıda ambalaj ve atıkları ile karşılaşmalarının yanı sıra bölgede bulunan çöp kovasının etrafının çöp ile doluyken içinin boş olması ise dikkat çekti.  

“Asırlarca çözülmeyecek yüzlerce evsel ve tarımsal atık ile karşılaştık”
Mavi Ağaç Derneği olarak  "Temizlik Haritası" projesi kapsamında Güzeldere Şelalesi yolu üzerindeki izlenimlerini aktaran dernek yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Doğada asırlarca çözülmeyecek ve çöp olarak kalacak yüzlerce evsel ve tarımsal atık ile karşılaştık. Aktivitemize katılan ve emeği geçen tüm üye ve gönüllülerimize teşekkür ederiz. Umuyoruz ki , 'Temizlik Haritası' projemiz çevre bilinci konusunda hedeflediğimiz farkındalığı oluşturur.”

Haber: Ö.YILMAZ
banner844
Yorumlar (10)
Teşekkürler 4 yıl önce
Mavi ağaç çok iyi bir farkındalık oluşturmaya başladı.ancak insanların bilinçlenmesi lazım.aksi halde tekrar eski haline döner. Keşke halkımızda sizdeki bilincin yüzde 1 i olsa ama nerdee.elinize saglık gençler
:)) 4 yıl önce
yerli Greenpeace
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
VERGİ VERDİĞİMİZ VE ASLİ GÖREVİ BU OLAN KURUM VE KURULUŞLARIN YERİNE VATANDAŞ HİZMET EDİYOR...
AVRUPA ÜLKELERİNDE BU TÜR İŞLERİ DEVLETTEN İŞSİZLİK MAAŞI ALANLARA YAPTIRIYORLAR...
İNSANIN İÇİ TEMİZ OLACAK 4 yıl önce
G.DERE ŞELALE YOLU HEP ÖYLE. SİZLER TEMİZLERSİNİZ ERTESİ GÜNÜ GİDER BAKARSINIZ YİNE AYNI OLMUŞ, YANİ İNSANIN İÇİ TEMİZ OLURSA ÇEVRESİ DE TEMİZ OLUR, BUNU KİME ANLATACAKSINIZ Kİ, ALEMCİLER GECE ORALARI PİSLE-TİRLER YİNE AYNI OLUR.
Dr. 4 yıl önce
Temizlik heryere sart ama surekli kalmasi icin yapanlari degistrmk gerek ozellikle dere yol kenarlari copluk gibi bos alan bulanlar getiriyi traktorle cop dokuyor yazik guzelim alanlari batiriyolar
Düzceli 4 yıl önce
Cadde kenarında saksılara çiçek diktim.teşekkür eden,geçerken dibini eşeleyen,dallarını bağlayanda oldu.izmaritini atan,çöpünü koyanda.acaba çöp kutusu koyulsa ne yapacaklar.
X 4 yıl önce
Bu işi kaynaşlıda da yaparmısınız. Yok vazgeçtim yapmayın.kaynaşlı halkı eğitilinceye kadar çöp içinde yaşasın
iSİM YOK 4 yıl önce
ORALAR CENABET ORMANI OLMUŞTUR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın