banner851

banner955

MÜDÜRLÜKTEN ÖNEMLİ UYARI

İç sularda av yasağı dün itibariyle başladı. 15 Haziran’a kadar sazangiller, kadife, şiraz ve yayın balığı avcılığı yasaklandı. Bu dönemde yasak türleri avlayan veya satanlar hakkında idari para cezası ile yasaklı ürüne ve av aracına el koyma işlemi uygulanacak.

Sağlık & Çevre 16.03.2022, 11:56
667
MÜDÜRLÜKTEN ÖNEMLİ UYARI

İç sularda av yasağı, 15 Mart 2022 tarihi itibari ile başladı. Buna göre iç sularda 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında sazangiller, kadife, şiraz ve yayın balığı avcılığı yasaklandı. Akarsularda olta ile tatlısu kefali ve gümüş balığı avının ise serbest olacak.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 15 Haziran'a kadar sürecek olan av yasağı döneminde yasak türleri avlayan veya satan balıkçılara idari para cezası ile yasaklı ürüne ve av aracına el koyma işlemi uygulanacağını duyurdu.

İl Müdürü Necdet Çiçek, yapılan balıklandırma çalışmaları ile göl ve göletlerdeki balık popülasyonlarının desteklenmesinin amaçlandığını belirterek su ürünleri avcılığı yapan kişilerin 3 aylık av yasaklarına, balıkların yılda en az bir kez üremelerine imkân tanınması ve av yasağı dışındaki zamanlarda da yer-boy yasaklarına uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

Yorumlar (1)
can 7 ay önce
BENZININ LITRESI 7 TL BILE FAZLA OLMASI GEREN 3 TL bu asgeri ücretle
22
açık