banner851

banner955

“NİHAİ ÇÖZÜM AŞI”

Vaka yoğunluğu artan Düzce'de "aşı olun" çağrısın yapan Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, "Vatandaşlarımız kendilerini rehavete kaptırıp gevşemesinler. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etsinler. Vakalara karşı nihai çözüm aşı." dedi.

Sağlık & Çevre 03.10.2021, 16:30
1589
“NİHAİ ÇÖZÜM AŞI”

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka yoğunluğu en çok artan ilk 10 il arasında 3. sırada bulunan Düzce'de, vatandaşlara rehavete kapılmadan tedbirlere uymaya devam etmeleri ve aşı yaptırmaları çağrısında bulunuldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka haritasındaki verilere göre, bir önceki hafta (11-17 Eylül) her 100 bin kişide görülen vaka oranı 316,42 olan Düzce'de, bu oran 105,39 artarak 18-24 Eylül'de 421,81 olarak kayıtlara geçti.

Düzce, böylece bir önceki haftaya göre en çok vaka artışının gözüktüğü ilk 10 il arasında 3. sıraya girdi.

“Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat” uyarısı

İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, yaptığı açıklamada, vatandaşların kendilerini rehavete kaptırıp gevşetmemeleri gerektiğini belirterek, "Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etsinler. Bizler her zaman onlar için sahada çalışmaya devam edeceğiz ama vatandaşlarımız da sevdikleri için kurallara uymaya özen göstersinler. Tedbirleri elden bırakmazsak, en kısa sürede inşallah yine normal vaka oranlarına döneceğimizi düşünüyorum." dedi.

“Aşı olmayanlar kesinlikle aşılarını olmalı”

Vaka artışına karşı çözümün, aşı olduğuna dikkati çeken Yılmaz, "Aşı olmayan vatandaşlarımız, kesinlikle aşılarını olmalılar. 124 aile sağlığı merkezi, 10 hastane ve 10 mobil ekiple aşılama çalışmalarına devam ediyoruz. Kesinlikle vatandaşlarımız 1 ve 2. doz aşılarını yaptırsınlar. Tesislerimizde aşılarımız yeterince var. Vakalara karşı nihai çözüm aşı." ifadelerini kullandı. (AA)

Yorumlar (2)
Düzce 1 yıl önce
Aşı diyorsunuz daaaaa neden ölümler çoğaldı
Duzce 1 yıl önce
Mucizevi sıvı... Sivilan insan sayısı artıyor ama vakalar da artıyor. Gel de şaşırma bu işe....
Yeni Sayımız