banner851

banner955

O KANSERİN ERKEN TEŞHİSİ MÜMKÜN

Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde hastaların hizmetine sunulan son teknoloji "Bilgisayarlı Dermatoskopi" cihazı, deri kanserleri ve nevüslerde (ben) daha erken ve etkili tanı sağlıyor.

Sağlık & Çevre 24.01.2019, 17:04 25.01.2019, 17:35
2071

"Benlerde Oluşan Şüpheli Değişiklikleri Erken Dönemde Teşhis Edebiliyoruz''
İzlenmesi gereken nevüslerin de takip edilebildiği Bilgisayarlı Dermatoskopi cihazı hakkında önemli bilgiler veren Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emin Özlü, "Bilgisayarlı Dermatoskopi yöntemiyle kişinin tüm vücudunu bölgelere ayırıp her bölgenin çok sayıda fotoğrafını çekiyoruz. Daha sonra işaretlenmiş olan benlerin, makroskopik ve mikroskobik görüntülerini kaydediyoruz. Böylece hastanın sonraki kontrolünde elde edilecek görüntüyle benleri karşılaştırma şansı sağlıyoruz. Bu yöntemle hastaların vücudundaki benlerin haritasını çıkarıyoruz ve benlerde oluşan şüpheli değişiklikleri erken dönemde teşhis edebiliyoruz." şeklinde konuştu.

Bilgisayarlı Dermatoskopi yöntemiyle deri kanserlerine erken dönemde tanı konularak tedavisinin mümkün olduğunu dile getiren Doç. Dr. Emin Özlü, benlerdeki değişiklikleri, hastanın her gelişinde tekrar değerlendirdiklerinin ve bunun sonucunda da iyi huylu, tehlikesiz benlere uygulanacak gereksiz cerrahi işlemlerin önüne geçtiklerinin altını çizdi.

 "Ben Takibinde ve Deri Kanserlerinin Tanısında Ulaşılan Son Noktadır"
Düzce Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji Polikliniğine ben kontrolü şikayetiyle başvuran hastalarda muayene sonrası uygun bulunması halinde bu işlemin yapılabileceğini belirten Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi, "Son yıllarda deri kanseri sıklığı giderek artmaktadır ve bununla beraber deri kanserlerinin erken tanısına yönelik yeni tanı yöntemleri geliştirilmiştir. Bilgisayarlı Dermatoskopi cihazı ile vücut haritasının çıkarılması, ben takibinde ve deri kanserlerinin tanısında ulaşılan son noktadır. Biz bu cihaz ile erken dönemde deri kanseri tanısını koyabileceğiz ve daha etkili ben takibi yapabileceğiz." dedi."Bölgenin En Modern Dermatoskopi Ünitesi"
Bölgede bu şekilde donanımlı bir cihazın bulunmasının çok önemli olduğunu ifade eden Doç. Dr. Emin Özlü açıklamasını "Ben şikayeti olan, benlerinin incelenmesini ve takip edilmesini isteyen hastalarımız, gönül rahatlığı ile ünitemize başvurabilirler." şeklinde tamamladı.

Haber: Ö.YILMAZ


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 

banner844
Yorumlar (3)
LÜTFEN YAYINLAYIN 4 yıl önce
Araştırma hastanesinde hocalara ücretli muayene talep ettik, paramızı verdik bir de ne görelim aynı saatte bir sürü kişiye randevu verilmiş millet birbirine düştü, zaten hastayız yapmayın etmeyin, sesimizi duyurun lütfen!
hastane personel 4 yıl önce
bitti mi yani ye cvp veriyorum böle konuşuosun ama hasta olunca koşa koşa gelion yardım bekliosun yazık günah tabiki eksikler olacak bi yerden başlanmalı bak ne güzel yeni hastanemiz oldu hastalar memnun Allah razı olsun başhekimimizden bizlere daha kaliteli muayene olabilmemizi sağlıyor.
Bittimi Yani 4 yıl önce
Hastanenin o kadar çok eksiği var ki bununla avunmayın gidin acile görün ne olduģunu. Personeller ehli keyf olmuşlar. Samimiyetsizlik almış yürümüş işler aksıyor. Bu haberle beş yıldız mı alacaksınız? Malesef 3 yıldıza devam...
27
parçalı bulutlu