banner851

banner955

ÖZLÜ’DEN DÜNYA SU GÜNÜ MESAJI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘22 Mart Dünya Su Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında, Düzce’de içilebilir su kaynaklarının korunması ve artırılması için somut adımlar atıldığını kaydeden Özlü, “Su sorunlarımızı kökünden çözeceğiz.” ifadesini kullandı.

Sağlık & Çevre 22.03.2022, 12:24 22.03.2022, 12:27
229
ÖZLÜ’DEN DÜNYA SU GÜNÜ MESAJI
banner1032

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘22 Mart Dünya Su Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada, kentin su sorununu çözmeye yönelik projelere vurgu yaptı. 

Özlü mesajında su israfının önlenmesine yönelik çağrı yaparken, “Suya olan bağımlılığımız her geçen gün artmakta ve yaşamımızın devamı için özellikle içilebilir su kaynaklarının korunması önem arz etmektedir.

Her geçen gün tükenen ve maalesef kirlenen su kaynaklarımızın güvenli hale getirilmesi ve bu güvenli suyun topluma ulaştırılması biz yöneticiler için elzem görevlerdendir. Toplumumuzun tüm kesimleri de su kaynaklarının tüketimi ve su israfını önleyecek tedbirlerin alınarak verimli kullanılması noktasında bilinçlendirilmelidir.” ifadelerine yer verdi. 

"SU SORUNLARIMIZ SONA ERECEK"

Düzceliler’i özellikle yaz aylarında susuz bırakan, kentin eskiyen ve sürekli arızalanan su altyapısının tümden yenileneceği, “İçme suyumuzun daha sağlıklı ve temiz bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırmak için 500 Milyon liralık projeyle 55 kilometre çelik boru ve Bin 230 kilometre polietilen su borularıyla içme suyu borularımızı yenileyeceğiz. Ayrıca Uğur suyuna 2 adet su tutan regülatör, 3.7 kilometre bin 100 mm çelik boru ve 1.7 kilometre 500 mm çelik boru olmak üzere toplamda 5.4 kilometre 2 ayrı isale hattı ile bin metreküp su toplama deposu inşa ederek su sorunlarımızı kökünden çözeceğiz.” cümlelerini kullandı.

Yorumlar (0)
16
kapalı