banner851

banner614

PALETLİ SANDALYELER DÜZCE’DE

banner619

Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, engelli ve hastaların kendi imkanları ile merdiven kullanabilmelerini sağlayacak tamamen yerli üretim olan paletli sandalyeleri inceleyerek tanıtım programına katıldı.

banner846
Sağlık & Çevre 31.05.2018, 15:50 31.05.2018, 20:51
796
banner844

Düzce Belediyesi tarafından Düzce’de yaşayan engelli ve hasta vatandaşların kullanımı için getirilen paletli sandalyeler görücüye çıktı. Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde düzenlenen test işlemine Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da katıldı.

 “Devamı da gelecek”
Paletli sandalyelerin, “Tamamen yerli üretim olan bu paletli sandalyeleri biz Düzce Belediyesi olarak ilimize getirdik. Şimdilik test etmek üzere iki adet getirdik, ancak devamı da gelecek. Bunu vatandaşlarımızın hizmetine sunmakta amacımız engelli kardeşlerimizin, hastalarımızın merdiven ve engebeli alanlarda yardıma ihtiyaç duymadan hareket etmelerini sağlamaktır. Tabii bu teknolojiyi araştırırken tamamen yerli üretim yapıldığını görünce daha da mutlu olduk ve bu sistemi vatandaşlarımızla bir an önce buluşturmak istedik” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, bu sandalyeler hasta, engelli ve yürümekte güçlük çeken vatandaşlar için kullanılacak.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (0)
28°
açık