banner851

banner955

“SADECE HAVASININ DEĞİL BU ŞEHRİN TAMAMININ TEMİZ OLMASINI İSTİYORUZ”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, "Temiz Şehir Düzce" sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında şehrin hava kalitesini yükseltmek için çalışmalarını ve görüşmelerini sürdürüyor. Başkan Özlü, Düzce İli Hava Kalitesi Değerlendirme Toplantısında paydaşlarla bir araya geldi.

Sağlık & Çevre 02.03.2021, 20:00 03.03.2021, 09:30
707
“SADECE HAVASININ DEĞİL BU ŞEHRİN TAMAMININ TEMİZ OLMASINI İSTİYORUZ”
banner1032

Düzce’nin dört bir yanında hava kirliliğinin nedenlerinin bulunması ve önlenmesi için çalışmalar, ölçümler ve analizler devam ederken, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden önemli isimleri ağırladı.

Belediye Encümen Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve Başkan Özlü’nün başkanlık ettiği toplantıya Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Haluk Şahin Yazgı, Laboratuvar Ölçüm ve İzleme Dairesi Başkanı Soner Olgun, Kuzey İç Anadolu Temiz Hava Merkezi Müdürü Zeliha Gemici, Hava Kalitesi İzleme Şube Müdür V. Onur Kale, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Çevre Mühendisliği Bölümü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı Araştırmacı Doç. Dr. Fatma Öztürk ve Araştırma Görevlisi Emre Dikmen, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal ve İl Müdür Yardımcısı Ömer Cihangir ve Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer katılım sağladı.

BAİBÜ Mühendislik Fakültesi Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Fatma Öztürk, toplantı da şu ana kadar yapılan ölçümlere yönelik slayt eşliğinde katılımcıları bilgilendirirken, Başkan Özlü ise 2020 yılının son ayında dile getirdiği ‘Acil önlem için  ‘Temiz Hava Eylem Planı’ oluşturarak alınan kararların uygulanması yönünde tüm kuruluşların ortak hareket etmesi’ gerekliliğini yineledi.

“BU ŞEHRİN TAMAMININ TEMİZ OLMASINI İSTİYORUZ”

Başkan Dr. Faruk Özlü, “Sayın Fatma Öztürk hocamızın danışmanlığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın sorumluluğunda bu işi yürütmeye devam ediyoruz. Elde edilen ölçümler çerçevesinde kesintisiz uygulama dönemine geçiyoruz. Süreklilik haline getirilecek ve somut eylemlerle destekleyeceğimiz ‘Temiz Hava Eylem Planımızı’ uygulamaya başlıyoruz. Biz sadece havası, suyu değil bu şehrin tamamının temiz olmasını istiyoruz” dedi.

“EL BİRLİĞİ İLE ULAŞTIRACAĞIZ”

Temizlik kültürünün oturması adına yapılacak çalışmaların sadece Valilik ve Belediye üzerinden gitmesinden ziyade topyekün bir seferberlik halinde yapılması gerektiğine işaret eden Başkan Özlü, “Tüm paydaşların bu işin içerisinde olmasını istiyoruz. Haneden sokağa, sokaktan mahalleye, mahallelerden şehrin tümüne sirayet edecek bir eylem planı içerisinde Düzce’mizi hak ettiği kaliteye el birliği ile ulaştıracağız. Çocuklarımıza güzel bir  gelecek bırakabilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (6)
Kasabalı 2 yıl önce
Milletin aklı ile dalga mı geçiyorlar. Düzcede ne kadar araç var ki. Fabrikaları denetlemediğiniz sürece, bide gariban vatandaşın yakıt bulamayıp eline geçerse soba da yaktığı sürece zor düzelir hava kalitesi.
şikayetçi 2 yıl önce
yaptığınız işleri gerçekçi bulmuyorum, 1. OSB de bulunan Karaman Döküm firmasına ait bacalardan resmen paslanmış demir talaşları uçuşuyor ve bunları yakınlarındaki fabrika işçileri olarak solunum yolu ile ciğerlerimize kadar indiği kanaatindeyiz. Okadar şikayete rağmen bir aksiyon alınmıyor. En basiti yakında bulunan parklardaki arabaların kaportalarında bütün yapışan demir talaşlarını gözlemleyebillirsiniz....
CAN 2 yıl önce
SAYIN BASKAN ÖZLÜYÜ CABALARINDAN DOLAYI TESEKÜR EDERIM DÜZCEMIZIN HAVASINI KIRLETEN SEBEBLER BELI YAZMAMA GEREK YOK SANIRIM
Güzel 2 yıl önce
Güzel çalışma ama bu toplantı vali beyin başkanlığında olsaydı ve Düzce üniversitesi çevre mühendisliği bölümü de bu toplantıda olsaydı daha şık olmazmıydı?
Düzceli 2 yıl önce
Temiz bir düzce istiyorsa belediye başkanımız köylerede dopalgaz gelsin ve kanalızasyon yapılsın bütün köylere başkan sözlerinde samimiyse eğer masa başında atıp tutmayla olmuyo sahada görelim samimiyetlerini
Şampiyon 2 yıl önce
Aç muhteşem ötesi tarım arazilerini sanayiye gelsin göç gelsin araç......daha bu sıkıntılar yaşarken durma daha da sanayi bölgesi aç yetmez miş bu zehirli hava insanlara dahada zehirlensinler sonradaaaa bu işi nasıl çözeriz diye uğraş çözemezsin mümkünatı yok tek çaresi sanayiyi sokmıyacan başka çaresi yok 500 kişi de toplansan da fayda etmez SANAYİ=GÖÇ=ARAÇ=BETON=ZEHİRLİ HAVA
15
parçalı bulutlu