banner851

banner955

SALDIRGAN KÖPEKLER MERKEZE GETİRİLİYOR

Düzce'de gelen ihbar ve talepler doğrultusunda tehlike arz eden cins köpekler, Düzce Belediyesi ekipleri tarafından Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülüyor.

Sağlık & Çevre 29.12.2021, 13:45 29.12.2021, 13:12
1474
SALDIRGAN KÖPEKLER MERKEZE GETİRİLİYOR

Düzce’de sürüler halinde gezerek halkı tedirgin eden sokak hayvanları sorununa çözüm için ekipler gece-gündüz sahada yoğun mesai harcıyor.

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla ilgili önlemler kapsamında yayınlanan genelge doğrultusunda gelen talep ve ihbarlar doğrultusunda çalışma yürüttü.

Ekipler, tehlike arz eden cins köpekler, belediyenin geçici bakımevi ve rehabilitasyon merkezine getirildi. Burada ayrı ayrı şekilde inşa edilmiş tel örgülü yarı açık kafeslere alınan köpekler, rehabilitasyona alınarak gözlem altında tutuluyor. Veteriner İşleri Müdürü Samet Gümüş, bu tür köpeklerin daha önce de geldiğini, mevcut yerlerinden usulüne uygun alınarak merkeze yerleştirildiğini söyledi.

“Düzce Belediyesi’nin 24 saat çalışan ekibi var”

Genelge kapsamında ihbarların yoğun olduğunu ve mevcut bakım yapan vatandaşların da hayvanlarını teslim etmek istediğini aktaran Gümüş, "Vatandaşı rahatsız eden, sokakta bulunan yasaklı ırklarla ilgili bir şikayet geldiğinde Düzce Belediyesi’nin 24 saat çalışan ekibi var. Gündüz toplama ekibi, gece ise nöbetçi ekibi şeklinde sürekli sahadayız. Gidiyoruz, usule uygun şekilde alıyoruz. Barınağımızda onlara uygun yer var. Barınağa getiriyoruz." diye konuştu.

Yasaklı ırklardan 60 hayvan bulunuyor

Gümüş, barınakta yasaklı ırklardan 60 hayvanın bulunduğunu dile getirerek, "Bakmak istemeyerek sokağa bırakan çok fazla kişi oluyor. 'Sokağımıza birisi yasaklı ırk hayvan bırakmış' gibi şikayetler geliyor ya da arkadaşlarımızın saha çalışması yaparken görüp aldıkları var. Biz bunları alıyoruz. Barınağımızda uygun koşullarda rehabilite ediyoruz. Ömürlerinin sonuna kadar burada bakıyoruz." ifadelerini kullandı. (ÖNCÜ HABER/AA)

banner844
Yorumlar (6)
Ee 12 ay önce
Düzce şallar bakraz ve musababa köylerinde köpek dolu
Toki 12 ay önce
Metek Tokideki okul önlerindeki köpek sürelerini de toplayın. Sabah okula giderken çocuklarımız korkudan geçemiyor yanlarından, akşam kurstan çıkarken sürüler kovalıyor Çocuklarımızı. Hayvan hakkı insan haklarının önüne geçemez. Bıktık artık sürüler halinde gezen saldırgan köpeklerden
Kemal marangoz 12 ay önce
Bu metek toki de köpekleri ne zaman toplayacaklar kopeklere cok yazik barinak ta sicak yuvasin ne guzel olur
AaaHalk 12 ay önce
Tırsdım..
dzcli 12 ay önce
hangi vatandaş mış köpegini teslim etmek isteyen merak ettim
VATANDAS 12 ay önce
KÖPEKLERİ TOPLAMA EMRİ ALDINIZ HEMEN TOPLAMAYA BAŞLADINIZ. aNCAK ONLARI LAYIKIYLA BARINDIRACAGINIZ BAKABİLECEĞİNİZ YETERLİ YERİNİZ VAR MI. ALTYAPINIZ YETERLİ Mİ