banner851

banner614

ŞAŞIRTAN ‘SIRALAMA’

banner619

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin kan alma birimindeki öncelikli hasta sıralaması görenleri şaşırttı. Hastane konuyla ilgili yazım yanlışı yapıldığı yönünde açıklama yaptı.

banner846
Sağlık & Çevre 28.09.2017, 13:20 28.09.2017, 15:22
3362
banner844

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Kan Alma Birimi’nde görenleri şaşırtan yazı… Birimin duvarında asılı olan ‘Kan Alma Sırasında Öncelikli Hastalar’ sıralamasını gösteren tabloda “Hastane Personeli”nin ilk sırada olması vatandaşın gözünden kaçmadı.

Bir vatandaş tarafından Öncü Whatsapp İhbar Hattı’na gönderilen fotoğrafta hasta öncelik sıralamasında ilk sırada hastane personeli, ikinci sırada engelli ve gaziler, üçüncü sırada 65 yaş üstü hastalar ve dördüncü sırada onkoloji hastaları yer aldı.Sağlık Bakanlığının Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan ‘Poliklinik Hizmetlerinde Öncelik Sırası’ Yönetmeliğinde bile yer almayan hastane personelinin öncelikli hasta sıralamasında ilk sırada yer alması vatandaşlar tarafından yadırgandı.

İhbar hattına durumu bildiren vatandaş “Hiçbir hastanede böyle bir öncelik görmedim” demekten kendini alamadı. Konuyla ilgili bilgi aldığımız hastaneden ‘yazım yanlışı’ yapıldığı açıklaması geldi.

Haber:Y.SEVER