banner851

banner955

ÜNİVERSİTE HASTANESİ'NE DENETİM

Sağlık Bakanlığı Kalite Akreditasyon Daire Başkanlığı'nca 3 günlük denetime tabi tutulan Düzce Üniversitesi Hastanesi, 100 üzerinden 91.58 puan alarak hizmet kalitesini tescilledi.

Sağlık & Çevre 28.12.2018, 10:00 30.12.2018, 01:35
1814
banner1032

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, 2011 yılından bu yana  devam ettirdiği hizmet yolcuğunu iyileşme ve geliştirme yönünde sürdürme çabasına devam ediyor. Hasta ve çalışanlarına daha iyisini sunma hedefinde olan Düzce Üniversitesi Hastanesi, 18-19-20 Aralık 2018 tarihlerinde Sağlık Bakanlığı Kalite Akreditasyon Daire Başkanlığı  tarafından, Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) Versiyon 5 rehberine göre dış değerlendirmeye tabi tutuldu. Bakanlık tarafından görevlendirilen 5 kişilik denetim ekibi Hastaneyi; Kurumsal Hizmetler, Hasta ve Çalışan Odaklı Hizmetler, Sağlık Hizmetleri ve Destek Hizmetleri olmak üzere toplam 37 bölüm ve 454 standart üzerinden sahada değerlendirdi.  Geçtiğimiz yıl sadece 27 Bölüm 77 standarttan değerlendirilen Düzce Üniversitesi Hastanesi,  bu yıl tüm alanları kapsayan doküman ve uygulama bazlı bir değerlendirmeden geçirildi. Değerlendirme sonucunda 91.58 kalite puanı alan Düzce Üniversitesi Hastanesi; sağlıkta, kalitede ve verimlilikte bölgede iyi düzeyde olduğunu belgeledi.Düzce Üniversitesi Hastanesi'nin; 2011 yılında eski Başhekim merhum Dr. Öğr. Üyesi Talat Bahçebaşı döneminde başlayan kalite yolculuğunu, her geçen yıl bir adım daha öteye taşıdığına ve gelişim gösterdiğine  dikkat çeken Başhekim Prof. Dr. Öner Abidin Balbay,  2018 yılı Sağlık Bakanlığı değerlendirmesini de başarıyla tamamlamış olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Düzce Üniversitesi Hastanesi'nin her kademesinde kalite bilincinin sağlanması adına özenle çalışıldığına vurgu yapan Prof. Dr. Balbay;  değerlendirme  sonucunun  kalite politikası ve hedefleri doğrultusunda  en iyi hizmeti vermek için çalışan kurumlarının motivasyonunu daha da arttırdığını kaydetti. Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, açıklamasını "Süreklilik ve  ekip işi olan kalitenin, kurum kültürü olarak oturtulmasında Hastane Yönetimimiz ve birim sorumlularımız başta olmak üzere  her bir personelin çok büyük emeği bulunmaktadır. Kalite değerlendirimesinde katkısı olan tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Her daim kurumumuza desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar başta olmak üzere geçmişten günümüze emeği geçen yönetici ve çalışanlara Başhekimlik adına ayrıca teşekkür ediyorum. " ifadeleri ile sonlandırdı.


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

 

banner844
Yorumlar (24)
has düzceli 4 yıl önce
gelin birde biz düzceli vatandaşlara sorsun saglık bakanı hem araştırma hemde atatürk devlet hastanesini 29 12 2018 günü cumartesi günü gögsüme ani sancı girdi nefes alamıyordum atatürk dev. aciline gittim11 30 gibi saat 1 40 sıra gelmedi sarı alanda doktorun bu kadar zamanda baktıgı hasta sayısı 3 nornal hasta ambulansla gelen hasta 2 tek doktor var yetişemiyor saglık bakanlıgı bunlara cözüm bulsunhastaneler kavga eksik olmuyor bende muyahene olmadan cıktım gittim daha kötü olursam ambulan
Saimokar 4 yıl önce
Şaka gibi bide halka sorun
ACİL 4 yıl önce
Acil e acil olarak bir bakın yemin ederim ki veteriner klınıği daha temiz.
Aslan beye yogun bakimdan 4 yıl önce
Aslan bey yogun bakimlar ameliyathane gibi degil. Yani ozel kiyafet veya ayakkabı gerektirmiyor. Enfeksiyon kaynagi ayakksbilar degil ama burada calisanlarin ellerine dikkat etmeleri gerekiyor ve buna dikkat ediyorlar.
Isimsiz 4 yıl önce
Düzce den sonra bi zahmet Bolu izzet baysal araştırma hastanesinide sıkıbir denetim yapılmasını istiyoruz.Saglik bakanıma saygıyla iletiyoruz duyun sesimizi.
aslan 4 yıl önce
temizlik işine dikkat edilmiyor sayın baş hekimim.yoğun bakım hasta bakıcıları ve doktorları vs.dışarı çıktıkları ayakkabıyla terlikle yoğun bakımda geziyorlar.sonra enfeksiyon kaptı öldü deniyor.
Beytullah beye cevap 4 yıl önce
Isterseniz hastanenin icine arabanla gir hic yurume emi. Bu cok büyüttüğün mesafeyi gidip sehir hastanelerinde gör bosuna dert ettigini anlarsın.
TYP'li 4 yıl önce
Biz TYP'li çalışanlarımızı kendi çalışanları gibi bağırlarına basan başta Öner hoca olmak tüm yönetime teşekkür ediyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
parçalı bulutlu