banner851

banner955

VEKİL TANAL SORU ÖNERGESİ VERDİ

Risk grubundaki kronik hastalara koronavirüs aşısında öncelik tanınmaması eleştirilirken Düzce’den sorumlu CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, kronik hastaların dört gözle aşılamayı beklediğini belirterek konuyla ilgili TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Sağlık & Çevre 04.03.2021, 11:18 05.03.2021, 17:52
542
VEKİL TANAL SORU ÖNERGESİ VERDİ
banner1032

Düzce’den sorumlu Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, koronavirüs aşısında kronik hastalara öncelik tanınmamasına tepki gösterdi.

“KRONİK HASTALIĞI OLANLARA COVİD-19 AŞI SIRASI NE ZAMAN GELECEK?”

E-Nabız uygulamasında “riskli kişiler kategorisi”nde yer almasına rağmen 55 yaşındaki KOAH hastası bir vatandaşın karşısına çıkan “COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli grupta değilsiniz” şeklindeki yazıyı sosyal medya hesabından paylaşan Tanal, “Pandemi kapsamında risk grubunda yer alan, kronik hastalığı olan vatandaşlara Covid-19 aşı sırası ne zaman gelecek? Yandaş medya, sözüm ona aşıyı teşvik amaçlı haberler yapıyor. Gülüyoruz. Yahu kronik hastalar dört gözle aşılamayı bekliyor. Yeter ki aşı sırası gelsin” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

Mesajın devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ve Sağlık Bakanlığı’nı etiketleyen Tanal, “Türkiye'nin aşılamada dünyada ilk 5 ülke arasında yer aldığını’ söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, kronik hastaların hala aşı sırasının gelmediğini hatırlatalım” diye yazdı.

TANAL SORU ÖNERGESİ VERDİ

Tanal, kronik hastaların koronavirüs aşısından mahrum bırakılmasını, Meclis gündemine de taşıdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Tanal, “Koronavirüs salgını kapsamında risk grubunda yer alan, kronik hastalığı olan vatandaşlara Covid-19 aşı sırası ne zaman gelecektir? Kronik hastalığı olan vatandaşlara aşılama önceliği tanınmaması, ayrımcılık değil midir? İlk aşılama sürecinin üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen risk grubundaki kronik hastaların aşıdan mahrum bırakılması, Anayasamızda vurgulanan ‘Eşitlik İlkesi’ne ve ‘Sağlık Hakkı’na aykırı değil midir?” diye sordu.

banner844
Yorumlar (1)
sadevatandaş 2 yıl önce
bu adamı acil düzce milletvekili yapmak lazım
20
az bulutlu