banner851

banner614

'YENİ MODEL' YOLDA

banner619

Düzce'de de bulunan üniversite hastanelerine ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, devlet üniversiteleri bünyesindeki hastaneleri kuvvetlendirecek yeni bir model üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Üniversite hastanelerinin önemli bir bölümünün mali problemleri olduğunu aktaran Bakan Akdağ, mali durumu iyileştirici adımlar atılacağını belirtti.

banner846
Sağlık & Çevre 20.04.2017, 12:35 20.04.2017, 14:07
3797
banner844
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, katıldığı bir programda, sağlık alanındaki yeni uygulamalara ilişkin bilgiler verdi ve katılımcıların sorularını yanıtladı. Bakan Akdağ, uzun uğraşlar sonucu Düzce'ye kazandırılan ve zaman zaman maddi sıkıntılarla karşı karşıya kalan Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ni de yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Üniversite hastanelerinin önemli bir bölümünün mali problemleri olduğunu anımsatan Bakan Akdağ, buna yönelik yeni bir model üzerinde çalışıldığını açıkladı. Akdağ, "Üniversite hastanelerinin önemli bir bölümünün mali problemleri var, işletme sorunları var. Dolayısıyla, Sayın Başbakanımızın da talimatlarıyla Maliye Bakanlığı, YÖK, Sağlık Bakanlığı olarak çalışıyoruz. Kamu üniversitelerinin hastanelerini kuvvetlendirecek, mali durumlarını iyileştirecek, biraz daha oraları birer güçlü sağlık kuruluşları hale getirecek bir yeni model üzerinde çalışıyoruz. Ama Sağlık Bakanlığına bağlama anlamında değil." dedi.
Yorumlar (4)
hasta yakını 4 yıl önce
hizmet yok para çok. ohhh gel keyfim gel. millet bıktı bu düzce üniversitesi hastenesinden, kötü muameleden ve hastaların şikayetinden. millet boluya gidiyor
dönerse döner paraysa paraya boğdunuz.
iyice kudurtun.
millet açlıktan ölsün.
Esin 4 yıl önce
Beğenmeyenlerin sıkıntısı ne acaba?
esin kardeşe. 4 yıl önce
neden beğenmezler hasta ve yakınları?
keşke düzce üniversitesi araştırma hastanesi için araştırma şirketleri bi memnuniyet araştırması yapsa da...
ya millet illaALLAH etti arkadaş. haberiniz mi yok?
acile giren ya yoğun bakıma yada morga
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
SADECE ÖRTÜLÜ ÖDENEĞE AKTARILAN PARAYI ÜNİVERSİTE HASTANELERİNE VERİN; HEM HASTANELER İHYA OLUR HEM DE ÖRTÜ KALKMIŞ OLUR...