banner851

banner955

YILMAZ: “ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ”

01-31 Ekim tarihleri arasında kutlanan Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı nedeniyle Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Öncü Haber Mikrofonuna değerlendirmelerde bulundu. Kadınlarda sıklıkla görülen meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çeken Yılmaz, “Hastalığa karşı Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezimiz (KETEM) tarafından çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

Sağlık & Çevre 06.10.2022, 13:30 06.10.2022, 14:26
1386

Dünya Sağlık Örgütü tarafından, kadınlarda görülen kanser tipleri arasında 1’inci sırada yer alan meme kanserine karşı farkındalık yaratmak için 01 – 31 Ekim tarihleri arasında ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı olarak kutlanıyor.

Meme Kanseri Farkındalık ayı nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de ay boyunca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Düzce’de düzenlenecek etkinlikler ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Meme kanseri, kadınlarımızda görülen kanser türleri arasında ilk sırada yer alıyor. 01 – 31 Ekim Tarihleri arasında kutlanan Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık ayı nedeniyle bizde İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çeşitli etkinlikler yapacağız. Meme kanseri ile ilgili KETEM’e  bir tarama cihazı kazandıracağız. Bu tarama cihazımızı, aracımıza monte edip, Düzce’nin en ücra köşesinde kadınlarımızda kanser taraması yapacağız” dedi.

Meme kanserinde erken teşhisin öneminde vurgu yapan Sağlık Müdürü Yılmaz, “Diğer kanser türlerinde olduğu gibi, meme kanserinde de erken teşhis çok önemli. Bu yüzden KETEM aracılığı ile çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu

Yorumlar (2)
halk 2 ay önce
sen düzce acildeki arap dr.ları eğit önce.1.basamak yoğun bakıma kendi ülkesinden gelen mültecileri 2 şer 2 şer ziyarete almak ne demek.Bizimde hastamız var içerde.Biz tek kişi giriyoruz ziyaret saatinde.O dr.hemşireyide dinlemedi.Ben drum sokarım ne demek..Gitsin ülkesinde çalışsın...
Aslı 2 ay önce
Yasin bey seni tebrik ediyorum.her gün medyaya çıkacak bir haber buluyorsun ya yalandan helal olsun
Yeni Sayımız