banner851

banner614

YÜKSEK ATEŞLİ ÇOCUĞUNU BOLU’YA GÖTÜRMEK ZORUNDA KALDI

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Servisi’nin akşam saat 17:00’da kapatılması, vatandaşların tepkisine yol açıyor. Çocuğu hastalanan bir anne, akşam saatlerinde Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Servisi’nin kapalı olması nedeniyle, ateşler içindeki kızını Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi’ne gitmek zorunda kaldığını belirtti.

banner619
Sağlık & Çevre 24.09.2021, 11:22 24.09.2021, 11:38
4960
YÜKSEK ATEŞLİ ÇOCUĞUNU BOLU’YA GÖTÜRMEK ZORUNDA KALDI

Akşam saatlerinde L.H.A isimli çocuğunun hastalanması üzerine Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Aciline başvuran anne  K.A, Çocuk Acilinin kapalı olduğunu öğrenince, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisi’ne başvurmak istedi. Burada da pandemi nedeniyle çocuğunu muayene ettiremeyen anne K.A, ateşler içindeki kızını, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürmek zorunda kaldı.

Konu ile ilgili sesini duyurmak için ilgili şikayetini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına yapan anne K.A, “Akşam saatlerinde çocuğumun ateşi, 39.7’ye çıktı. Bizde Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acili Servisine gittik. Hastaneye gittiğimizde, güvenlik görevlisi çocuk acilinin saat 17:00’dan itibaren kapandığını söyledi. Bu nedenle Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi’ne başvurmak istedik. Ancak, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yüksek ateşli hastalara bakamadıklarını söylediler. Bu nedenle, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni aradık. Bize Bolu’da çocuk acilinin açık olduğunu söylediler. Bizde kızımı ateşler içinde kilometrelerce uzaklıktaki Bolu’ya götürmek zorunda kaldık. Düzce’de saat 17:00’dan itibaren çocuk acili neden kapatılır? Buna aklım almıyor. Ya acil bir şey olsa, çocuklarımız yollarda mı can verecek?” dedi.

Konu ile ilgili Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği tarafından yapılan açıklamada ise, Doktor yetersizliği nedeniyle Çocuk Acili'nin 17:00'dan son kapatıldığı, ancak hasta çocuklara yetişkin acilinde bakılmaya devam edildiği belirtilerek, "17:00'dan sonra yetişkin acil servisimizde çocuk hastalara kesintisiz hizmet vermeye devam ediyoruz. Akşam yaşanan olay ile ilgili de sorumlular hakkında inceleme başlatacağız" denildi. 

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (18)
Atatürk hastanesine de Ço 3 hafta önce
Atatürk hastanesine de Çocuk acil yapılmalı ayrıca diş için, çocuk için Bolu'ya gidiyoruz. Şaka gibi
hastane mağduru 3 hafta önce
Düzcede çocuk psikiyatrisine günlerdir randevu alamıyorum aylar sonrasına bile vermiyor boluda hemen ertesi güne alabiliyorum ama çocuğun düzcede kurula girmesi gerekiyor bu yüzden düzcede bir doktora görünmesi gerekiyor ama ben randevu alamıyorum ne hastaneden ne 182 den nede e nabızdan elim kolum bağlandı
Yunus 3 hafta önce
Düzce bitmiş bir şehir .. sahipsiz bir şehir yazık çok yazık . Doktor getirilemez bir şehir oldu .. bu hale nasıl geldi duzceli bu şehri bu hale nasıl getirdi .. kendine vekil diyen kalitelerini milletin tartışma konusu yaptığı bu adamlar ne iş yapar idari amiri yokmu bu şehrin ..
kafkas 3 hafta önce
yazık günah çocuğu hasta olan insan
o acilde saatlerce bekliyordu.şu duruma bak Allah bize merhamet eden yöneticiler nasip etsin
Fatih 3 hafta önce
400bin kişilik bir ilde çocuklara sadece 1 hastaneden acil girişi var. Koca üniversite çocuklara bakma ona bakma buna bakma... Niye var o zaman?
çocuk hasta 3 hafta önce
ne yazıkkı bolu hastane konusunda bizden çok ileride... bende birkaç kez aynı durumu yasadım o yüzden direk bolu ya gidiyorum çocuklarda sağlık sorunu oldugunda. çok üzücü ve sıkıntılı bir durum çünkü yol mesafesi çok fazla...
Esentepeli 3 hafta önce
Ayşe hanım gerçekleşmeyecek müjdeleri vermekten vazgeçsin artık . Düzceye acilen çocuk hastalıkları hastanesi ve acili ayriyeten bir kadın doğum ve kadın hastalıkları hastanesi yapılması şart oldu
Adsız 3 hafta önce
Bunlar iyi günlerimiz. Hani sağlıkçılar doktorlar tek tek istifa edip yurt dışına gidiyordu siz de gidiyorsa defolsun gitsin diyordunuz ya, işte gidince böyle oluyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın