banner851

banner955

YÜKSEK RİSKLİ HASTA SAĞLIKLI YAŞAMA ADIM ATTI

Yüksek riskli grupta yer alan obezite hastası genç adam, başvurduğu Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde geçirdiği başarılı obezite ameliyatı ile daha sağlıklı bir hayata adım attı.

Sağlık & Çevre 10.09.2022, 12:00 10.09.2022, 15:27
1943
YÜKSEK RİSKLİ HASTA SAĞLIKLI YAŞAMA ADIM ATTI

Düzce Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nin sahip olduğu donanım ve deneyimli cerrahi ekibinin, yüksek riskli obezite hastalarını güvenli bir şekilde tedavi ettiği bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, uyku apnesi başta olmak üzere birçok sağlık sorunu yaşayan hastanın, diyet ve egzersizle kilo veremeyince obezite ameliyatı olmaya karar verdiği bildirildi.

Açıklamada şöyle devam etti: “Düzce Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’ne başvuran hastaya, bir dizi tetkik yapıldı. Yüksek riskli grupta yer alan hasta, süreç hakkında bilgilendirilerek ameliyat edilmesine karar verildi. Ameliyat sonrası hastanedeki takiplerin ardından taburcu edilen hasta, daha sağlıklı bir hayata adım attı.”

Açıklamada, operasyonu gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan’ın görüşlerine yer verildi.

Pehlivan süreç hakkında şu bilgileri verdi: “Hastamızı diğer hastalarımızdan ayıran özelliği, yüksek riskli cerrahi hastalarından birisi olmasıydı. Hastamıza gerekli tetkiklerin ardından ameliyat kararı aldık. Bu işler takım çalışması. Hastanın kabul edilmesi, ameliyatı ve sonrasında anestezi ekibimizin gösterdiği gayret ve tecrübe de bu süreçte çok önemliydi. Ameliyat sonrası kendi cerrahi ekibimizin yakın takibi ile yoğun bakım süreci tamamlanan hastamızı servise aldık. Artık taburcu ediyoruz.”

Hastaya geçmiş olsun dileklerini ileten Prof. Dr. Pehlivan, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin; obezite cerrahisinde yüksek riskli hastalar da dahil olmak üzere, her türlü ameliyatı yapabilecek gerekli ekip ve donanıma sahip olduğunun altını çizdi.  

Uzun yıllardır kilo problemi yaşadığını belirten hastanın da ameliyatın iyi geçtiğini söylediği ve diyetle kilo veremeyenlerin, Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne çekinmeden başvurabileceğini kaydettiği aktarıldı.

Yorumlar (1)
Arar 3 hafta önce
Kaç tl ye yapıldı acaba operasyon bide onu yazsalar
19
açık