banner851

banner614

AŞI HAFTASI BAŞLADI

banner619

21 Nisan - 27 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen Avrupa Aşı Haftası kapsamında, Düzce’de farkındalığı artırmak üzere her yıl farklı bir ilçede haftanın açılışı ile ilgili etkinlikler düzenleniyor. Bu yıl haftanın açılış töreni Çilimli Toplum Sağlığı ve Aile Sağlığı Merkezinde gerçekleştirildi.

banner846
Sağlık & Çevre 24.04.2012, 17:09
306
AŞI HAFTASI BAŞLADI
banner844

Açılış törenine Vali Yardımcısı Miktat Alan ve Çilimli Kaymakamı Volkan Barış Göçmez ile protokol üyeleri katıldı.
İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Rıfat Poyraz’ın Avrupa Aşı Haftası hakkındaki açılış konuşması ile başlayan programda, Bu yılki aşı haftasının ana temasının  “bağışıklığın önemine vurgu yaparak farkındalığı ve aşı kapsamını artırmak olarak” belirlendiği bildirildi.
Bu hedefe ulaşabilmek için; aşılama konusunda sağlık personelinin duyarlılığının ve toplum farkındalığının artırılması yolu ile, 5 yaş altı eksik aşılı ve aşısız çocukların aşılarının tamamlanması ve erişkinlerde de aşılama talebinin artırılmasına yönelik çalışmalar yürütülmesi planlanıyor.
Aşı uygulamaları Düzce’de aile sağlığı merkezlerinde aile hekimliği birimlerinde yapılıyor. Aşılar Sağlık Bakanlığı kurum ve kuruluşlarında ücretsiz olarak uygulanıyor.

Yorumlar (0)