banner851

banner614

DÜZCE’YE GEREKLİ

Düzce Sağlık Sen Şube Başkanı Yard.Doç.Dr.Melih Engin, kanser hastalarının il dışına çıkmalarını ve mağdur olmalarını engellemek için Düzce’ye onkoloji hastanesinin gerekli olduğunu belirtti. Ancak Engin, onkoloji merkezinden önce bir birim yapılabileceğini ancak şuan Düzce’nin öncelikle bir onkoloğa ihtiyacı olduğunu vurguladı.

banner619
Sağlık & Çevre 15.11.2012, 15:54
233
DÜZCE’YE GEREKLİ

Düzce'de kurulması şart olan onkoloji hastanesi ile ilgili görüşlerini aldığımız Düzce Sağlık Sen Başkanı Yard.Doç.Dr.Melih Engin, Kanser hastalarının ağır tedavi süreçleri yaşadığına dikkat çekerek, hastaların il dışına çıkmasını sona erdirmek için Düzce’de onkoloji merkezin gerekli olduğunu vurguladı.

Bizi De Memnun Eder

Erkan, “Düzce ilimizde bir onkoloji hastanesi olması bizi de memnun eder. 300 bin nüfusu olan bir ilde kanser hastası olan insanlar Kocaeli, Ankara , İstanbul’da gibi illerde şifa arıyorlar. Ama sağlık bakanlığının programında bildiğimiz kadarıyla Düzce’ye onkoloji hastanesi kurmak gibi bir plan yok. Sakarya’yı merkez alıyor. Buraya Onkoloji merkezinden ziyade bir birim tahsis edilebilir. Onun için de Düzce’de bir onkolog olması gerekir. Şuanda bir onkolog yok. Sağlık bakanlığının bakış açısı bu şekilde ama biz takibi olmasını isteriz. Bu hastalar bir günde olabilecek tedavileri yok. Gittikleri illerde konuklaması gerekiyor. Zaten hastalık nedeniyle psikolojik bunalıma gidiyorlar. Buna gittikleri yerde bir tanık bulma,konuklama sıkıntısına giriyorlar ve daha da kötü duruma düşüyorlar. Bu açıdan ilimizde bir merkez olması gerekli.”dedi.

HABER:S.KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)