banner851

banner614

GIDA DENETİMLERİ YOĞUNLAŞTI

banner619

İslam dünyasının kutsal günlerinden olan Kurban Bayramının yaklaşması nedeni ile Düzce İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri rutin gıda denetimlerine ilaveten kurban bayramında tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşmalarını temin etmek amacıyla denetimlerini daha da artırdı.

banner846
Sağlık & Çevre 20.09.2015, 12:05
587
GIDA DENETİMLERİ YOĞUNLAŞTI
banner844
Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, rutin gıda denetimlerine ilave olarak; özellikle kurban bayramında da yoğun olarak tüketilen ürünlere yönelik tatlı ve pastacılık ürünleri üretimini yapan yerler başta olmak üzere çikolata ve bayram şekerlemelerinin satışa sunulduğu il genelindeki  gıda işyerlerini gıda güvenilirliği bakımından denetlemeye devam ettiklerini  söyledi.

İl Müdürü Harun Kabaoğlu, kurban bayramında tüketicilerin sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmalarını sağlamak amacıyla  İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli gıda denetim elemanlarının kurban bayramına yönelik denetimlerini sürdürdüklerini hatırlattı. Kabaoğlu, tüketicilerin de birer gönüllü gıda denetçisi gibi hareket ederek, ambalajsız, açıkta satılan, etiketsiz; üreticisi, markası ve gıda kayıt belgesi olmayan firmalara ait ürünleri satın almamalarını, ürünlerin son tüketim tarihlerinin geçmemiş olması  ile ambalajlarının sağlam  ve şişmemiş olmasına dikkatle  kontrol edilmesi gerektiğini ve gıda ile ilgili şikayetlerini  ALO 174 GIDA hattına bildirmelerini istedi.
Yorumlar (1)
abidin kulukçu 6 yıl önce
Düzcede denetim yapılmadiğina inanıyorum düzcede acılan yerel marketler bence şarküteri ve kasap reyonlari yetersiz ulusal mağzalarda köfte vs açik ürün satilmazken yerel marketlerde bunlar mevcut bence görevliler görevlerini yapmıyor ..
26°
parçalı az bulutlu