banner851

banner614

SAĞLIKTA YENİ YAPILANMA

Sağlıkta yeni yapılanmaya gidiliyor. “Sağlıkta dönüşüm” projesiyle illere İl Sağlık Genel Sekreteri atanacak. Düzce İl Sağlık Sekreterliğine Ak Parti 23. Dönem Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu’nun atanması planlanıyor.

banner619
Sağlık & Çevre 27.09.2012, 21:14
211
SAĞLIKTA YENİ YAPILANMA

“Sağlıkta dönüşüm” projesiyle yeni yapılanmaya giden Sağlık Bakanlığı, illerde “İl Sağlık Genel Sekreterliği” kadrosu oluşturdu. Kamu Hastanelerinin en üst yetki ve karar organı olan Düzce İl Sağlık Sekreterliği görevine Ak Parti 23. Dönem Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu’nun atanması planlanıyor. Çırakoğlu’nun önümüzdeki günlerde göreve başlaması bekleniyor.
 Çırakoğlu Kimdir?
Lütfi Çırakoğlu, 12 Ocak 1952'de Rize Ardeşen'de doğdu. Tıp Doktoru, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Genel Cerrahi ihtisasını aynı fakültede tamamladı. İstanbul Tıp Fakültesi Koruyucu Hekimlik Anabilim Dalı'nda Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Ardeşen Sağlık Ocağında hekim olarak görev yaptı. İstanbul haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Genel Cerrahi Uzmanı olarak atandı. SSK Rize Hastanesi'nde Başhekimlik görevine getirildi. Sağlık Bakanlığı Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüttü. Orta düzeyde İngilizce bilen Çırakoğlu, evli ve 5 çocuk sahibi. 

 Haber; S. KAŞKIR

Yorumlar (0)