banner851

banner614

Sigara denetçilerine eğitim semineri

19 Temmuz'da başlayan sigara yasağını ardından sigara denetimi yapacak görevlilere de eğitim verilemeye başlandı.Düzce Gençlik Merkezi Konferans Salonu'nunda yapılan seminere görev alacak 89 kişi katıldı.

banner619
Sağlık & Çevre 05.08.2009, 14:41
131
Sigara denetçilerine eğitim semineri

19 Temmuz'da başlayan sigara yasağının ardından sigara denetimi yapacak görevlilere eğitim veriliyor. Düzce genelinde 89 kişinin görev yapğacağı denetimlerde yapılması gerekenler anlatıldı.

Düzce Gençlik Merkezi Konferans Salonu'nda yapılan toplantıda 4207 sayılı tütün mamülleri zararlarının önlenmesine dair kanun kapsamında Düzce'de 89 kişi görevlendirildi. 19 denetim ekibine bölünecek olan görevlilerden Düzce merkeze 5, ilçelere ikişer ekip verilecek. Bu ekipler jandarma, Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Grup Başkanlıkları'ndan oluşturuldu. Denetim ekiplerinin Valilik onayıyla denetimlerini gerçekleştireceği ve ekiplerin eğitimlerinin Eğitim Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılacağı bildirildi. Verilen bilgilendirme toplantısında konuşan Bilgi İşlem ve Sağlık İstatistiklari Saha Müdürü Muhsin Demirtaş, bu yasanın 19 Temmuz 2008 yılnda çıktığını fakat kahvehanelerde uygulanmasının 19 Temmuz 2009 yılına bırakıldığını ve günü gelince yasanın uygulamaya konulduğunu vurguladı. Bütün dünyanın sigaraya karşı savaş açtığını ve sigaranın kaldırılmasını istediğini ifade eden Demirtaş, Türkiye'de her 6 dakikada bir sigara yüzünden yaşamın yitirildiğni belirtti. Yasa gereği sigaranın artık raflarda değil tezgah altlarında satılaca ğını söyleyen Demirtaş, dumanız hava sahası için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

banner844
Yorumlar (0)