banner851

banner614

“Tepkisiz kalamazdık.”

Sağlık-Sen yaptığı basın açıklaması ile Üniversite Hastanesi personeliyle ilgili şikayetlerini ifade etti. Sendika, özellikle ek ödeme konusuna değindi.

banner619
Sağlık & Çevre 08.07.2009, 17:32
183
“Tepkisiz kalamazdık.”

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi önünde Sağlık Sen tarafından basın açıklaması yapıldı. Sendika üyeleri yaptıkları basın açıklamasında özellikle Üniversite Hastanesi personelinin ek ödemeleri konusuna değindi.

Açıklamayı yapan Sağlık-Sen Düzce Şube Temsilcisi Bülent Güleç, “ Sağlık – Sen Düzce Şubesi olarak Üniversite Hastanesi çalışanları ile burada oluşumuzun nedeni; Düzce Üniversitesi Rektörlüğü Yönetim Kurulu'nun, Üniversite Hastanesi çalışanlarına yapılan Ek ödemeleri ile ilgili, 24 Haziran 2009 tarihinde almış olduğu haksızlığa ve adaletsizliğe imza atmış olduğu kararıdır. Alınan bu kararı protesto etmek ve sesimizi üniversite yönetimine duyurmak için toplanmış bulunmaktayız. Üniversite Yönetim Kurulu'nun almış olduğu bu karar, döner sermaye katkı payı dağıtım oranlarındaki düşüşün, sadece, idari personel, yardımcı sağlık personeli ve asistanları kapsaması nedeni ile, son derece yanlış, çalışma adaletini ve çalışma barışını baltalayan, görev yaparken, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, haksızca bir tavırla, çalışanlar aleyhine alındığından, Üniversite Hastanesi çalışanları olarak tepkisiz kalmayacağımız bir karardır. Üniversite yönetiminin almış olduğu bu karara, bu gün buradan göstermiş olduğumuz demokratik tavrımızdan bir sonuç alamadığımız taktirde, diyalog, eylem ve yargı prensiplerimizden sadece yargı aşaması kalmıştır. Bu basın toplantılı eylemimizden sonra, bu karar geri alınarak düzeltilmez ise, bu işi yargıya taşıyacağımızı belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)