Düzceliler’in, şehrin 5 yıllık geleceğini oylayacağı 31 Mart’ta görevi işin ehline vermesi noktasında doğru karar vereceğine olan inancını her fırsatta dile getiren Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Yorumluyorum’ programında yerel seçimlere saatler kala hemşehrilerinden tepkiyle değil aklı selim şekilde sandığı gitmesini istedi. Düzce’nin aydınlık yarınları için verilecek her oyun ehemmiyetine dikkat çeken Ünsal, “Düzce’nin geleceği bir Sivaslı’nın etkisine, bir Rizeli’nin etkisine bırakılamaz. Hakikat şu; gurbetçi, ne oldukları bilinmeyen kişiler yüzünden başta Faruk Özlü olmak üzere, Mehmet Keleş gibi, Yılmaz Eser gibi ve Murat Caymaz gibi değerleri biz etkiye, tepkiye, nefse kurban etmeyelim. Bir Rizeli’nin, bir Sivaslı’nın yapmış olduğu yanlıştan, ihanetten kıymetlerimizi feda edecekseniz saha sizin, sandık sizin.” dedi.

TATİL SONRASI İLK DERS ZİLİ ÇALDI TATİL SONRASI İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Önümüzdeki 31 Mart Yerel Seçimleri’nin nabzı süreç boyunca Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü’de attı. Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Yorumluyorum’ programında yerel seçimlere saatler kala önemli değerlendirmelerde bulundu. Son aşamaya gelinen yerel seçimler ile ilgili ilçelerdeki durumu değerlendiren Ünsal, ‘Çantada Keklik’ sözüyle tepki çeken Düzce Belediye Başkanı Başdanışmanı Üzeyir Yiğit ve Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu’nu eleştiri yağmuruna tuttu.

D Ü Z C E-1

Akçakoca

31 Mart öncesi ilçelerdeki son durumu değerlendiren Ünsal, şu ifadeleri kullandı: “Akçakoca’da, bu ekranlarda herkes bilir Okan Yanmaz’ı çok ciddi eleştirmiştim ve seçim atmosferinde söyleyeceğimizi zaten söylemiştik. Fikret Albayrak CHP'nin adayı, MHP'nin adayı Okan Yanmaz ve AK Parti'nin adayı Osmanlı Cumhur olaya dahil olmasına rağmen Sayın Cumhur, başladığı yerde kalakaldı. Seçimde intibaya göre Fikret Albayrak bir tık önde, Okan Yanmaz da o tıkla tak arasında maalesef seçimi alma noktasına çok yakın. Osman Cumhur’un bunu yakalaması veya geçmesi mümkün mü onu zaman gösterir.

Gümüşova

Gümüşova’da yine aynı çizgideyiz. Kenan Sübekçi bu seçimin galibi gibi görünüyor. Ercan Çakır boşluğu kapatamadı, samimi bir insan ama kendini de anlatamadığını düşünüyoruz.

M U

Yığılca

Yığılca'da Selami Savaş’ın ticaret noktasında insanlarla tavizsiz tutumundan dolayı seçimde Muzaffer Yiğit ile Ramazan Baltacı’yla aynı noktada. Yığılca'da sürpriz bekliyorum.

Gölyaka

Gölyaka'da seçim Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı Muzaffer Coşkun ile Yeniden Refah Partisi adayı, eski başkan Bekir Akbulut arasında kıyasıya bir rekabet var. Yakup Demircan o rekabetten kendine bir alan bulup çıkabilir.

Yilmaz Eser Mhp

Cumayeri

Cumayeri’nde zaten mevcut Başkan Mustafa Koloğlu demiştik. Koloğlu Cumayeri’nde seçimi almış ama mazbatayı alacağı günü bekler bir durum var. Orada ciddi bir arayla kabul görmüş.

Boğaziçi

Boğaziçi’nde İbrahim Ercan her ne kadar ‘Ben seçimde bir neticeye geldim, inşallah sıkıntı olmaz.’ demesiyle beraber, Yeniden Refah Partisi Adayı Mehmet Kütükoğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi Adayı Metin Albayrak arasında seçim kafa kafaya gidiyor. Orada şu demek çok zor.”

K E L E Ş-1

“Bunlar garip gurbetçi, bugün var yarın yoklar”

Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu ve Düzce Belediye Başkanı Baş Danışmanı Üzeyir Yiğit’i kendi alanlarda bir yer bulmayıp Düzce’ye geldiklerine dikkat çeken Ünsal, “Düzce merkeze gelelim. Faruk Özlü’nün danışmanı Zübeyir efendi sürçülisan etti. Keklik işi var ortada. ‘Yüzde 40 civarında çantada keklik oylar var.’ dedi. Çıkıp ‘Ben çok özür diliyorum, bir hata yaptım, keklik demeseydim iyiydi, Düzce'yi çantada keklik görmekle büyük bir hata yaptım.’ demedi. Özür diler gibi yaptı. Bunlar garip gurbetçi, bugün var yarın yoklar. Herkes her gücü, her asaleti, her yetkiyi kaldıramaz. Bunun da kaldıramadığı belli. Netice itibariyle bu kişinin toplumdan adam gibi özür dilemesi gerekir. Üzeyir’i esas alıp da bu memlekete garip gurbetçi niye geldi? Bildiğimiz birçok şey var ama ispatı mümkün değil. Peki, böyle bir adam için Faruk Özlü’ye kızalım mı? Bu keklik tepkisini büyütüyoruz, ne elde ediyoruz? Velev ki keklik tepkisini çok büyüttük. Bir şarkıcı, türkücü, topçu, popçu var. Davut Güloğlu biliyorsunuz, ‘Bütün basın benden para istedi, tehdit etti.’ diyen ne yaptığını bilmeyen bir model. Buna tepki göstereceğiz. Tepki gösteriyoruz AK Partililer’e keklik dedi diye. İkisinin birbirinden farkı yok. Biri Sivaslı birisi Rizeli. İkisi de garip gurbetçi. Kendi dünyalarında bir alan aramışlar, bulamamışlar. Türkiye'nin herhangi bir tarafında gelmişler burada alanı bulmuşlar, bütün tarlaları sürmeye çalışıyorlar. Sizi Sivas'ta konuşturmazlar, yürütmezler. Beni Rize'de konuşturmaz, yürütmezler. Düzceliler bu kadar hoşgörülü, insani melekeleri en üst safhada olan bir şehiriz. Gelip kendi kafasına göre konuşuyorlar. Ne olacakları belli olmayan insanlar için bu memleketin asli unsurlarına tepki vereceğiz, kaderimizi değiştireceğiz öyle mi? ‘Sadullah Bey sen çok Faruk Özlü’yü savunuyorsun.’ derseniz evet savunuyorum, ben basın mensubuyum. Bugün ihtilaflı olur, yarın ittifak halinde olur. Biz riyaset makamında kim olursa olsun bir şekilde temas edeceğiz. Bir şekilde konuşacağız, ihtilafa da düşeceğiz, ittifak halinde olacağız ama biz var olacağız. 18 yaşında olacağız ama siz o etki, yetki, keklik, davulcu, zurnacı hikayesine kapılırsanız o kapıdan içeriye giremezsiniz. O tepkileri, etkileri gerek milletvekilleri bazında gerek il başkanı ve teşkilat bazında, parti bazında gösterseniz ne olur, göstermesiniz ne olur?” dedi.

Ö Z L Ü-12

“Değerleri biz etkiye, tepkiye, nefse kurban etmeyelim”

Yerel seçimlerde tepki oylarıyla Düzce’nin 4 değeri olan Faruk Özlü, Mehmet Keleş, Yılmaz Eser ve Murat Caymaz’ı kurban etmemek gerektiğine vurgu yapan Ünsal, şöyle konuştu: “Düzce'de bir hareket başladı. Düzce'de bir hizmet başladı. Düzce'de bir gelecek başladı. Bu geleceği biz bir Sivaslı’nın etkisine, bir Rizeli’nin etkisine; Faruk Özlü’ye tepki gösterecekseniz size dar bize bol olur. Hakikat şu; gurbetçi, ne oldukları bilinmeyen kişiler yüzünden başta Faruk Özlü olmak üzere, Mehmet Keleş gibi, Yılmaz Eser gibi ve Murat Caymaz gibi değerleri biz etkiye, tepkiye, nefse kurban etmeyelim. Eğer tepki gösterecekseniz bu dört aday üzerinden birine gösterelim. Ama yok bir Rizeli’nin, bir Sivaslı’nın yapmış olduğu yanlıştan, ihanetten kıymetlerimizi feda edecekseniz saha sizin sandık sizin.”

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;