Yarın yapılacak yerel seçimler öncesinde, Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün afişlerine saldıran Yeniden Refah Partililer, vatandaşlar tarafından cep telefonu ile kayda alındı. Yeniden Refah Partisi’nin seçim aracı ile Bahçeşehir Bağlantı yolu üzerindeki, Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün afişinin olduğu bölgeye gelen YRP’li bir grup, Özlü’nün afişine saldırı girişiminde bulunmak istedi.

Afiiiiş

ÇOK SAYIDA ARAÇ DENETLENDİ ÇOK SAYIDA ARAÇ DENETLENDİ

Aracı ile olay yerinden geçen bir vatandaş aracını durdurarak, Yeniden Refah Partisinin seçim aracının hemen yanındaki afişe saldırı girişiminde bulunanlara ne yaptıklarını sordu. Sorunun cevabını alamayan vatandaş, o anları ise cep telefonu ile kaydetti.

Saldırı girişimi görüntülerini 0 542 767 18 81 Numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına gönderen vatandaş tarafından, daha önce AK Partililerin afişlerine saldırdıkları iddiasında bulunan Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu’nun bu algısı çürütülmüş oldu.

Afiiiş

Öte yandan, görüntülerde afişlere saldırı hazırlığında bulunan kişinin, geçtiğimiz dönemlerde Bağımsız Düzce Milletvekili ve Bağımsız Düzce Belediye Başkan Adayı İsmail Çelebi’nin olduğu görüldü.

Afiş Afiş

AK Partili yöneticilerin, Faruk Özlü’nün afişlerine saldırı girişiminde bulunan Yeniden Refah Partililer ve İsmail Çelebi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

HABER: Savaş ARI