Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, oda üyelerinin yaşadığı sorunların ivedilikle çözülmesi adına Ankara ve İstanbul’da önemli temaslarda bulunmaya devam ediyor.

Bu kapsamda 9. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Selim Özdemir, Komite Üyeleri Faruk Yusufoğlu, Murat Sert, Cengizhan Veziroğlu ve Gökçe Ülkü Altay, Oda Başkanı Bıyık eşliğinde İstanbul’a gerçekleştirdikleri ziyarette, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Akif Eroğlu’nun kapısını çaldı.

Ziyarette; Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Akif Eroğlu’na sigortacılık sektöründe acil çözülmesi beklenen konular hakkında bilgiler verildi.

Eroğlu’na sigortacılık sektörünün başlıca sorunları olan, trafik sigortası, zorunlu trafik sigortasının tüm şirketlerce kesilebilir hale gelmesi ve asgari komisyon oranlarının arttırılması konuları iletildi. 9. Meslek Komitesi ayrıca devir zeyli uygulamasının tekrar yürürlüğe konulması, tek fiyat uygulamasına geçilmesi veya sigorta acentelerine tüm sigorta şirketlerinden trafik poliçesi satış imkânı verilmesi hususunda da destek istedi.

Görüşmede, tüm sıkıntı ve beklentileri gündeme getirmeye özen gösteren Düzce TSO heyeti, trafik sigortası olmayan araç sahiplerine uyarı yazısı iletilmesi, araç ruhsatlarında marka kodunun yer alması, 50 cc motorlu bisikletlerin trafik sigortası kapsamına alınması, doğrudan tazmin sistemi uygulamasına geçişin ivedilikle sağlanması yönündeki sektörün taleplerini de aktardı.

Bunlara ek olarak yine birçok konunun gündeme geldiği ziyarette, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Akif Eroğlu sorunların çözümü noktasında ivedi şekilde aksiyon alınması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.