AK Parti Düzce İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Düzce’nin sağlık yatırımları paylaşıldı. Son iki haftada Düzce protokolü temel atma ve açılışa koşarken devam eden yatırımlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık hizmetlerine verdiği önemin yansıması olarak yorumlanıyor.

“300-400 BİN KATILIMCI BEKLİYORUZ” “300-400 BİN KATILIMCI BEKLİYORUZ”

İlk olarak, uzun yıllardır beklenen 50 Yataklı Akçakoca Devlet Hastanesi’nin temeli atıldı. Akçakocalıların teşhis ve tedavi için ilçeden çıkmasına gerek bırakmayan hastanede 5 yoğun bakım, 3 ameliyat salonu, 15 yataklı acil servis, modern görüntüleme ve laboratuvar hizmet alanları, kemoterapi, diyaliz ve diş üniteleri ile gebelere yönelik hizmet alanları bulunacak.

H-4

“Hizmet yapmaktan reklam yapmaya fırsat bulamıyoruz”

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 700 milyon liraya mal olacak hastanenin 1 yıl içinde hizmete gireceğini müjdeledi. Keşir, sağlık tesislerinin özellikle arsa tahsisinde bazı sorunlar yaşandığını çözüm konusunda Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün her zaman şehrin yararına irade gösterdiğini vurguladı. “Hizmet yapmaktan reklam yapmaya fırsat bulamıyoruz. Hemşehrilerimizin sağlık ve eğitim başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarını karşılamak için yerel yönetimler, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve kurumlar olarak birlikte çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık sunumunu daha ulaşılabilir ve donanımlı hale getirme çalışmalarından Aziziye, Nusrettin ve Fevzi Çakmak Mahalleleri de nasibini aldı. 112 Başhekimliği, TSM ve 5 Aile Hekiminin yaklaşık 13 bin kişiye hizmet vereceği Aziziye ASM’nin açılışı yapıldı. Yeni ASM binasına kavuşan bir diğer mahalle de Fevzi Çakmak’tı.

H1-1

“Yatırımların toplamı 809 milyon 200 bin lirayı geçti”

Yaz aylarında hizmete girmesi planlanan 6 birimli Nusrettin Mahallesi aile sağlığı merkezinin ise temelleri atıldı. Temeli atılan bir diğer sağlık tesisi ise Gölyaka’da.  İmamlar mahallesi 112 istasyonun da 5 ayda tamamlanması hedefleniyor.

Bunların yanı sıra Duraklar Aile Sağlığı Merkezi, Yığılca Devlet hastanesi Diyaliz Ünitesi, Kaynaşlı 112 istasyonu ve Boğaziçi ASM resmen hizmete girdi.  Şehrin ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan yatırımların toplamı 809 milyon 200 bin lirayı geçti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da 13 Mart’ta gerçekleştirdiği ziyarette Düzce için bazı müjdeleri vermişti. 1000 yataklı şehir hastanesi konseptinde bir eğitim ve araştırma hastanesi, Muncurlu’da 150 yataklı BAHAR (bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon merkezi) açılacak. Akçakoca’da ise 50 yataklı Devlet Hastanesi 100 yataklı olarak hizmet verecek.