Düzce Valilği, Düzce Belediyesi ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Düzce’de turizmi ön plana çıkarmak, şehrin doğal ve kültürel zenginliklerini tanıtmak amacıyla yürütülen çalışmalar destek görmeye devam ediyor.

“TEMİZ TUTALIM Kİ TEMİZ BULALIM” “TEMİZ TUTALIM Kİ TEMİZ BULALIM”

Fakıllı

Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy sosyal medya hesabından, Düzce’nin doğal ve tarihi güzelliklerini konu alan bir video paylaştı.

Antik Kent

Bakan Ersoy’un yaptığı paylaşımda; Gölyaka’nın yükseklerinde doğayla iç içe bulunan Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı, Akçakoca İlçesi’nde bulunan tarihi Ceneviz Kalesi, Yine Gölyaka sınırları içerisinde yer alan ve “kuş cenneti” olarak da bilinen Efteni Gölü, Kazı çalışmaları halihazırda devam eden ve tarihi milattan öncelere dayanan Prusias Ad Hypium Antik Kenti ve kendine has doğal özellikler taşıyan Fakıllı Mağarası yer aldı.

357439,Akcakoca Ceneviz Kalesi 2JpgÖte yandan Düzce’de yürütülen turizmi canlandırma ve şehre yerli-yabancı turist çekme çalışmaları devam ederken, yürütülen çalışmalar Düzce’nin gelişimi ve tanıtımı adına yankı bulmaya devam ediyor.

Güzeldere

Efteni-1

Haber: Zeki AŞIKOĞLU

Editör: Zeki Aşıkoğlu