Kutadgu Bilig Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Ekinci, Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, Kale Care Chemicals Kalite Güvence Müdürü Mesut Keleş ile Düzce Üniversitesi akademik personeli, öğrencileri ve aileleri katıldı.

ÜNİVERSİTEDE 36 BRANŞTA KURS BULUNUYOR ÜNİVERSİTEDE 36 BRANŞTA KURS BULUNUYOR

“Dünya sıralamalarında hızla yükselmemizi sağlayacak Kimyagerler olacaksınız”

Programın açılış konuşmasında Düzce Üniversitesi Kimya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mecit Aksu, “Sizlere Kimya’yı sevdirmek ve bu yıl ikincisini düzenlediğimiz bu töreni geleneksel hale getirmek için çalışıyoruz. Sizler ülkemiz kimya sanayisine uzun yıllar hizmet edecek ve dünya sıralamalarında hızla yükselmemizi sağlayacak Kimyagerler olacaksınız. Bizler de sizlerle gurur duyacağız” açıklamalarında bulundu.

Kale Care Chemicals Kalite Güvence Müdürü Mesut Keleş ise “Kale Kimya olarak 1975’ten günümüze ülkemizde, 2013 yılından itibaren de Düzce’deki fabrikamızda Türkiyemizin kimya sanayisine liderlik etmekteyiz. Öğrencilerimizi fabrikamıza bekliyoruz. Sektörün kimyasal değerlendirme uzmanlarına ihtiyacı var ve bu alana yönelmeniz sizin önünüzü daha da fazla açacaktır.” İfadelerine yer verdi.

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Ekinci tarafından, törene katkılarından dolayı Kale Care Chemicals Kalite Güvence Müdürü Mesut Keleş’e teşekkür belgesi takdim edildi. Program, Düzce Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencilerine bölüm akademisyenleri tarafından beyaz önlüklerinin giydirilmesiyle sona erdi.