Düzce’nin Yığılca ilçesine bağlı Güneyler Mahallesi ile Yörükler Mahallesi'ni birbirine bağlayan asma köprü, 8 Temmuz 2023 tarihinde yaşanan sel felaketinde yıkıldı. O günden bu yana onarılmayan köprü, iki mahallede yaşayan vatandaşları zor durumda bırakıyor.

435435

Sel felaketinin ardından köprünün yeniden inşa edilmemesi, köylüler için büyük bir ulaşım sorunu ortaya çıkardı. Güneyler Mahallesi sakinleri, karşı mahallede oturan akrabalarına ve şehir merkezine ulaşmak için köprüyü kullanamadıklarında normal yollarından 10 kilometre daha fazla yol kat etmek zorunda kaldıklarını belirtiyor.

BEYKÖY BELEDİYESİ: ALAN ŞAHSA GEÇTİ, SORUMLULUĞUMUZ KALKTI BEYKÖY BELEDİYESİ: ALAN ŞAHSA GEÇTİ, SORUMLULUĞUMUZ KALKTI

5687657

Bunların üzerine 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na ulaşan Köy Sakini Mevlüt Erdoğan,  sel felaketinin üzerinden neredeyse bir yıl geçmesine rağmen köprünün onarılmamasının günlük yaşamlarını olumsuz etkilediğini belirterek “    Köprünün yıkılmasından bu yana çok zorlandık. Köyümüze ulaşabilmek için daha uzun ve zor bir yolculuk yapmak zorunda kalıyoruz.  Hastamız olduğunda şehir merkezine ulaşmakta zorluk çekiyoruz. Köprümüz olsa en fazla 5 dakikada çıkıyorduk anayola Yetkililerden bu duruma acilen bir çözüm bulmalarını istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

HABER – EMİRHAN TÖNGEL

Editör: Emirhan Töngel