Düzce’de orman köylüsü aileler sosyo-ekonomik projelerle destekleniyor. Düzce’deki orman işletme müdürlüklerinin bağlı bulunduğu Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, 2023 destekleri hakkında bilgi verdi.  

002-1

Açıklamada, ormanların korunması, geliştirilmesi ve işletilmesinde aktif rol oynayan orman köylüsünün ihtiyaçlarına ORKÖY kredileri ile merhem olunduğu belirtildi. Bolu Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, orman köylüsüne destek olunurken bir yandan da ülke ekonomisine katkı sağlandığını ifade etti.

008-1

DEVLET HASTANESİ İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR DEVLET HASTANESİ İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

İhtiyaç doğrultusunda orman köylüleri için yeni projeler geliştirerek daha müreffeh şartlara ulaşmaları için gereken gayreti gösterdiklerini belirten Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Düzce’de 2023 yılında 18 orman köyünde 141 aileye dış cephe mantolama projesi kapsamında 995 bin lirası hibe olmak üzere toplam 4 milyon 973 bin lira kredi desteği verdiklerini vurguladı.

004-1

Aynı zamanda verilen ORKÖY destekleri ile orman köylülerinin refah düzeyinin yükseltilmesinin hedeflendiğini söyleyen Bölge Müdürü Mahmut Şentürk 2023 yılında olduğu gibi 2024 yılında da kredi desteğinin devam edeceğini ifade etti.