Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumluyorum’ programında Düzce’de Spor Sokak’ın bitiminde panayır çadırlarının kurulmasıyla ilgili Düzceli esnafların sıkıntısını dile getirdi. Dışarıdan gelen esnafların Düzce’nin yerel esnafına büyük zararlar verdiğine dikkat Çeken Ünsal,  DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı’ya seslenerek, “Bizi bir esnaf aradı, ‘Bunu Mustafa Kayıkcı’ya da söyledik’ dedi. ‘Yeter artık, Düzce’nin dışından çadırla gelen esnaf, Düzce’nin yerli esnafına büyük bir darbe vuruyor’ dedi. ‘Bunu Mustafa Kayıkcı’ya söylemişler, ama ‘bizi buradan kimse kaldıramaz, buna kimsenin gücü yetmez’ diye esnafa racon kesiyorlarmış.” açıklamalarında bulundu. Ünsal ayrıca, daha önce yatığı açıklamalarda Düzce mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’ye desteğini açıklayan Kayıkcı’nın seçimler öncesinde Özlü’ye büyük zarar verdiğinin altını çizdi.

Konuşulmayanların konuşulduğu ‘Yorumluyorum’ programında Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı Mustafa Kayıkcı’yı sert bir dille eleştirdi. Öncü ekranları ile 100.2 Radyo Öncü ve Radyo Kent ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşan programda Ünsal, Düzceli esnafların Spor Sokak’ın bitiminde kurulan panayır çadırlarından rahatsız olduğunu dile getirerek Mustafa Kayıkcı’nın bu durum için herhangi bir şey yapması gerektiğini vurguladı.

Sb2936

“Peki destek böyle mi olur?”

Düzce’de Spor Sokak’ın bitiminde kurulan panayır çadırları için şu ifadeleri kullandı: “Şimdi bu spor sokağın bitiminde çadırlar kurulmuş, oradan çıkan insan çadırdan geçmek zorunda. Bizi bir esnaf aradı, ‘Bunu Mustafa Kayıkcı’ya da söyledik’ dedi. ‘Yeter artık, Düzce’nin dışından çadırla gelen esnaf, Düzce’nin yerli esnafına büyük bir darbe vuruyor’ dedi. ‘Bunu Mustafa Kayıkcı’ya söylemişler, ama ‘bizi buradan kimse kaldıramaz, buna kimsenin gücü yetmez’ diye esnafa racon kesiyorlarmış. Tabiri caiz ise tam böyle seçim döneminde, ekonominin de sıkıntılı olduğu bir yerde sabah akşam gördüğün, derdini paylaştığın, dükkanını ziyaret ettiğin esnafı bu hale düşürecek doğruyu, Faruk Özlü’yü kim ikna etti ben anlayamadım. Mustafa Kayıkcı, Esnaf Odası Başkanı, yani sen bu işi nasıl izah etmedin? Yani örneklendiriyorum… Yani Sayın Faruk Özlü’ye, Belediye Başkanımıza, ‘Esnafımızın durumu kötü, buraya kurulacak panayırla, çadırla esnaflarımız daha da çok kötü olacak. Bu yanlış bir şey, bunu yapmayalım!’ niye demedin Mustafa Kayıkcı? Allıyorsun, pulluyorsun, ‘Biz Faruk Bey’e destek vereceğiz’ diyorsun. Peki destek böyle mi olur? Gözüne perde olarak mı olur? Gerçekleri anlatmamakla mı olur? Esnafın sesini, esnafın derdini anlatmamakla destek olunur mu? Adamın altını oyduruyorsunuz.”

F-6

“Mustafa Kayıkcı, esnafı da Sayın Faruk Özlü’yü de yanıltıyor burada”

(DOSEB) Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı Mustafa Kayıkçı’yı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü yanılttığını dile getiren Ünsal, “Bazen şeytan adamın kulağına ezan okur’ derler büyükler. Bunlara dikkat etmek lazım… Doğru söyleyerek yanıltabilirler. Mustafa Kayıkcı, esnafı da Sayın Faruk Özlü’yü de yanıltıyor burada. Gitsinler, Spor Sokak esnafı ile görüşsünler, bizi bu konu ile ilgili birkaç esnaf aradı. Kim bu kararı verdirmişse, yanıltmış. İdarecilerin, yanılmaması lazım... Yani tam böyle horon başlamış, güzel bir zeminde, yani sert bir zeminde horon tepmek varken, çamurun içine çekiyorsunuz, orada horon oynatıyorsunuz. Ondan sonra; ‘Biz Sayın Bakanımızı destekliyoruz’ diyorsunuz. Nasıl destekliyorsunuz? Hadi git esnafı dinle…  Esnaflar bugün sana bunu söylediler… Ne yaptın? Hiç…” ifadelerini kullandı.

“Hakaret olmadığı sürece bize istediğiniz kadar eleştirin”

Öncü Medya’yı ve kendisini eleştirenlere seslenen Ünsal, “Doğru olacağız, doğru bileceğiz, doğru yapacağız. Bizlere de çok sosyal medya üzerinden tepki geliyor, ama ben onlara saygı duyuyorum. Hakaret olursa zaten hukuk birimimiz zaten görevde… Yani ben sizi buradan uyarıyım, hakaret var-i şeyler yazmayın. Para ödersiniz, sosyal medyadaki tarama sisteminden bizim avukatlarımız bunları takip ediyor. Hakaret olmadığı sürece bize istediğiniz kadar eleştirin, sosyal medyadan yazın, WhatsApp ihbar hattından yazın, söyleyin fikirlerinizi, yanlışımızı da, doğrumuzu da… Çünkü biz sizler için buradayız. Biz tarafta değiliz, haklının veya haksızın yanındayız, ne de karşısındayız, biz ortada durmaya çalışıyoruz, ama gerçeği ile beraber.” dedi.

“İtibar gördüğünüz koltukların hakkını verin”

Mustafa Kayıkçı’yı eleştiren Ünsal şöyle konuştu: “Şimdi şair diyor ki; ‘Doğru olsam, ok gibi… Yabana atarlar beni… Eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni.’  Çok güzel ifade ediyor ve devam ediyor şiir. En son diyor ki; ‘Doğru ok hedefe gider amma, eğri yay elde kalır…’Lütfen sivil toplum kuruluşları, bu memleketteki oturduğunuz, içtiğininiz, yediğiniz makamlardaki sekreterlerle makam arabalarında lale devri yaşadığınız, itibar gördüğünüz koltukların hakkını verin. O esnafın sesini dinle Mustafa Kayıkcı, ondan sonra da git anlatman gereken yere anlat. Buradan bizi konuşturma, bu bizim işimiz değil, ama iş verdin başımıza.”

Editör: Tuğba Aksoy