Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, konuşulmayanların konuşulduğu ‘Yorumluyorum’ programında MHP Düzce Eski Milletvekili Ümit Yılmaz’ın siyasi afiş ve pankartların kaldırılması için İl Seçim Kurulu’na verdiği dilekçe nedeniyle, kendisini tebrik etti.   “Doğruluğu teyit edilmeyen hiçbir şey bilgi değildir.” diyerek Davut Güloğlu’nu eleştiren Ünsal, ” Siyaset bu mu? Beni eleştiriyorlar bazen bu Yeniden Refahlı olanlar. Eleştirenlerin profilleri çok farklı, cahilce. Seviye o kadar düştü ki. ‘Düzce'yi uyandırmaya geldim.’ diyor. Bu Düzce halkına hakarettir. Sanatçı kimliğinin, sempatik olmanın bir cazibesi vardır ama bu sandığa yansıyacak diye bir kaide yok.” açıklamalarında bulundu.

DÜZCE'DE RESMİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ DÜZCE'DE RESMİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü ve Radyo Kent ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşarak Düzce’nin gündemini belirleyen, konuşulmayanların konuşulduğu ‘Yorumluyorum’ programında Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, MHP Düzce Eski Milletvekili Ümit Yılmaz’ın pankartların kaldırılmasıyla ilgili dilekçesini yorumladı. Öte yandan Davut Güloğlu’nun Faruk Özlü hakkındaki videoyu paylaşmasını eleştiri yağmuruna tuttu.

“Birinin dikkatini dağıtıp bir cana mal olabilir”

MHP Düzce Eski Milletvekili Ümit Yılmaz’ın pankartların kaldırılmasıyla ilgili dilekçesine değinen Ünsal, “Ümit Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi'nin eski milletvekili bir dilekçe veriyor. Kamusal alanda görüntü kirliliği var, dikkat eksikliği oluyor. ‘Karayollarında, şehir merkezinde özel mülklere bir şey diyemeyiz ama kamusal alan olan köprülerde pankartları, afişleri, aday adaylarını anlatan ve tanıtan pankartları afişleri kaldıralım.’ diyor. İl seçim kurulu da bu konuyla ilgili karar veriyor, şu anda başladılar kaldırıyorlar. Pankart, afiş, gösteri, görsellik kavgası var, rekabet var. Ümit Yılmaz'ı ben tebrik ediyorum. Kendisini eleştirdiğimiz zamanlar oldu. Hakikaten görseli ve dikkat bozukluğu noktasında köprülerin üstünde afiş afiş… Birinin dikkatini dağıtıp bir cana mal olabilir. Bugün (13 Mart) itibariyle afişler toplanmaya başlandı.” açıklamalarında bulundu.

497

“Düzce uyanık, Düzce hiç uyumadı”

Sosyal medyada yayılan Faruk Özlü’nün kolisinin içinden para çıktığı video hakkında konuşan Ünsal, şöyle konuştu: ”Sosyal medyaya bir video düştü. Faruk Özlü bir koli göndermiş, kolinin üzerine paralar serpiştirilmiş, Orhan Gencebay’ın ‘Yazıklar olsun’ şarkısı arkaya fon olarak konulmuş. ‘Faruk Özlü koli ile para gönderiyor.’ diyor. Parayı koyan sen misin? Davut Güloğlu sosyal medya hesabından paylaşmış ve daha sonra da kaldırdı. Bu kadar ahlaksızca, hafifçe bir siyaset olabilir mi? Ben de koyarım bir Faruk Özlü'nün kolisinin üzerine bana da bilmem ne göndermiş derim. Doğruluğu teyit edilmeyen hiçbir şey bilgi değildir. Siyaset bu mu? Beni eleştiriyorlar bazen bu Yeniden Refahlı olanlar. Eleştirenlerin profilleri çok farklı, cahilce. Seviye o kadar düştü ki. ‘Düzce'yi uyandırmaya geldim.’ diyor. Bu Düzce halkına hakarettir. Sanatçı kimliğinin, sempatik olmanın bir cazibesi vardır ama bu sandığa yansıyacak diye bir kaide yok. Garip gurbetçinin teki. Düzce uyuyormuş Düzce halkına resmen hakaret ediliyor. Emin olmadığın bir konuda kamuoyuna karşı verilen bu mesaj hangi imanla, vicdanla, ahlakla, kanla, soyla, bağla yaptın? Düzce uyanık, Düzce hiç uyumadı. Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir sözü var. ‘Muhalifler benim icraatları hayal bile edemez.’ diyor. Çok güzel bir ifade ya gelmiş geçmiş belediye başkanlarının içinde gelmiş geçmiş en çalışmayanı, bu videoyu yayınlayandan daha asil. Kavganın arkası dövüş, rüzgarın arkası yağış derler. Bu sanatçı arkadaş burada hasbelkader belediye başkanı olursa şu memleketin halini düşünemiyorum.

D A V

“Tepki oyları bu popçuya gidecekmiş”

‘Bu kadar kalitesiz, niteliksiz, ahlaksız siyaset istemiyoruz.’ diyerek Düzce’ye kalitenin gelmesi gerektiğini vurgulayan Ünsal, “Düzce'ye kalite gelsin. Tepki oyları bu popçuya gidecekmiş, sanatçıya gidecekmiş. Davut Güloğlu diye Google’a yazın neler çıkıyor? Herkesin tepkisi olabilir bu tepki oyu Mehmet Keleş’e gitse anlarım, Yılmaz Eser'e gitse anlarım, DEVA Partisi'nin adayı Murat Caymaz’a gitse anlarım. Bu kadar kalitesiz, seviyesiz, ahlakla, imanla, vicdanla izah edilmeyecek hallerdeki seçimi Düzce daha görmedi. Siyaset yapılır, eleştiri yapılır ama kaliteyle yapılır. Bizim de yasal olarak denetlendiğimiz oluyor. Bir ifade suçsa adliye Fevzi Çakmak’ta. Bence Faruk Özlü, Davut Güloğlu'nun kaldırılan videosunu, iftirayı gitsin Cumhuriyet Savcılığı’na versin. Hakikaten bu kadar olmaz.” ifadelerini kullandı.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN