banner851

banner955

“ Yapılan bu haber gazeteciliğe yakışmıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zekeriya Tozan yerel bir gazetede hakkında çıkan iddialara düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi

Siyaset 22.09.2008, 19:01
276
“ Yapılan bu haber gazeteciliğe yakışmıyor”
banner1032

Yerel bir gazetenin kendisi hakkında yazdığı haber ve yorumları okuduktan sonra bunlara bir açıklama getirmek istediğini söyleyen Tozan, ilgili gazete için bir kaç haftadır kendisi hakkında çıkan haberleri okuduğunu, haberlerinde ve yorumlarında bir gazete ve gazeteciye yakışmayacak ifadelerin kullanıldığını söyledi.

Tozan ayrıca yaşanan olayı parti teşkilatıyla da paylaştığını ve teşkilat olarak herhangi bir rahatsızlık duymadıklarını da söyleyerek yapılan bu “ herhangi bir siyasi parti üyesi değilken, 2004 yılındaki yerel seçimlerde belediye başkanı Mehmet Keleş “benim belediye meclis üyesi olmamı istedi. Bu doğrudur. O dönemlerde işlerimin yoğunluğu sebebi ile bunu kabul etmedim”dedi. Tozan Keleş ile üniversite yıllarında aynı evde kaldıklarını, aynı kaptan yemek yediklerini, aynı odada kaldıklarını söyledi. “2004 seçimlerinde Bütün hayır demelerine rağmen Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından, listelerde Belediye Meclis üyesi olarak gösterildiğinin doğru olduğunu ifade etti. “Keleş eczanemden gerekli belgeleri benim kalfalarımdan alarak kendi insifiyati ile listeye yazdırmış. Daha sonraki süreçte o listeden adımı sildirdim. Olay sadece bundan ibarettir ben herhangi bir şeklide AKP'ye üye olmadım. Bunu burdan kamuoyuna duyuruyorum.' Diyen Tozan, “ Bu olayı milletvekili adaylığı sürecimde kendi partime de açıkladım. Ne partim nede ben bu olaydan rahatsız değiliz. Ben bu gazeteye ilan vermediğim için bu kadar saldırgan bir tavırla karşı karşıya kaldım. Çok çirkin ifadeleri var. bir gazeteye bir gazeteciye yakışmayacak şekilde yorumları var. İlgili gazetenin haber ve yorumlarında kullandığı bazı ifadelerin ise mahalle kavgalarında bile söylenmediğini belirten Tozan “ Bu gazetecilik değildir” dedi.

Yorumlar (0)
14
kapalı