banner851

banner955

AK PARTİ DÜZCE’DE ‘ASUK’ DEPREMİ

AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk’un AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’in talimatıyla istifaya zorlanması partiyi karıştırdı. AK Parti’nin en çalışkan yöneticilerinden biri olan ve halkla iç içe olmasıyla takdir gören Asuk’un sadece kişisel hırslarla görevden el çektirilmesine tepkili olan çok sayıda partili, genel merkezden gelen araştırma heyetine, net duruş sergiledi. Asuk’un yerine il kadın kolları başkanlığı makamına isim vermeyi reddetti. Öte yandan Asuk’un yönetimindeki 20 kadın, ‘O yoksa biz de yokuz!’ diyerek, görevi bıraktı.

Siyaset 07.06.2022, 15:02 08.06.2022, 11:37
8306

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in talimatıyla il kadın kolları başkanlığı görevinden istifa eden Gönül Asuk’un görevden el çektirilmesi teşkilat içinde hoş karşılanmadı.

Genel merkez heyeti tek tek görüşme yaptı

Keşir’in hiçbir gerekçe sunmadan AK Parti’nin sahadaki yüzü olan Asuk’u pasife çekmesi üzerine genel merkezden Düzce’ye gönderilen heyet tüm kademelerle görüşme yaptı. AK Parti Bursa Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Emine Yavuz Gözgeç başkanlığındaki genel merkez yetkilileri, il yönetiminden meclis üyelerine, kadın kolları teşkilatından gençlik kollarına kadar, il teşkilatlanmasındaki her partiliyle tek tek istişare yaptı.

“Nasıl görevden aldıysanız atarken de bize sormayın”

Bu görüşmede, çalışkanlığı ve gönüllere dokunan yakınlığı ile bilinen Gönül Asuk’un neden istifaya zorlandığı teşkilat mensuplarınca sorgulandı. Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Emine Yavuz Gözgeç’in ‘Yeni il kadın kolları başkanı kim olsun?’ sorusuna karşılık isim vermeyi reddeden çoğu partili kadın, “Siz nasıl görevden aldıysanız atarken de bize sormayın.” serzenişinde bulundu.

Partisi için gece-gündüz koşturuyor

2023 Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesi sahada yoğun mesai harcayan AK Partililer’in başında gelen Asuk, yaptığı sosyal çalışmalarla kısa zamanda halkın sevgisini kazandı. Sokakta yanına gelen her vatandaşa kulak veren, sorunlarını çözmek için gece-gündüz yardıma koşan Asuk, geride kalan Ramazan ayında sadece 2 günü evinde geçirdi.

İl kadın kolları yönetimindeki 20 kadın istifa etti

Her akşam AK Parti’nin ve yine AK Partili Düzce Belediyesi’nin organizasyonları için oradan oraya yetişen ve üstün performansı parti içinde de takdir gören Asuk’un ortada hiçbir olumsuzluk yok iken sadece şahsi çekişmeler gerekçesiyle görevden el çektirilmesini kabullenemeyen il kadın kolları yönetimindeki 20 üye de istifalarını genel merkeze sundu.

Gözler sebepsiz istifa isteyen Keşir’de

Sandığa güçlü hazırlanan AK Parti’de gecesini gündüzüne katarak çalışan bir yöneticinin eksikliğini büyük oradan hissedecek olan Düzce yönetimi, şimdi istifanın arkasındaki isim olan Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’den açıklama bekliyor.

Erdoğan’a Düzce raporu sunulacak

Öte yandan Düzce’deki görüşmeleri rapor halinde genel merkeze sunacak olan Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Gözgeç’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da birebir bilgi vereceği öğrenildi.

banner844
Yorumlar (15)
Selda Özer 4 hafta önce
Şu Ayşe kesir i sadece oy toplarken görüyorum sözde milletvekili Gönül Asuk hanım efendi yi güçlü rakip gördüğü için böyle oyun oynuyor hadsiz ve densiz bir uygulama kesir hanım haddini bil
ANGELOSİ 4 hafta önce
Bu Düzce'de 1 m.vekili kaybetmemize neden oldu. Son hareketleriyle de 1 m.vekili çıkarabilir miyiz diye düşünüyorum?
Rektör 4 hafta önce
Rektörü aldırınca iyi, asuku aldırınca kötü. Öncü haber siz niye böylesiniz
Düzeli 4 hafta önce
Keşir bu işleri yapıyor ama KYK yurt değişimini yapamadı veya yapmadı ANKARADA dört yıl her gün üç vasıtayla gitti geldi kızım okula.Seçim gezilerinde apartmana giremeyeceksin Keşir.
Uğur 4 hafta önce
Partiyi bitirmek için herşeyi yapıyor üst yönetim
Ahmet hakan 4 hafta önce
Ne oldu bu düzcenin ablasına anavatan partisi gibi bunlarda kendilerini bitirdiler me kadar şımarık gereksiz insan varsa toplamışlardı partiye oyu veren garibandı sefa süren bunlardı filim bitti artık the ent
Teşekkürler 4 hafta önce
Sayın Asuk iyi çalışmıştır sağolsun. Bayrağı güzel taşımıştır fakat bayrağı eve götürmeye kimin hakki vardır ki, görevi ne için yapıyor partililer, kendi icinse hic yapmasin. İyi yaptın emek harcadın Allah razi olsun. Ama sonunda partiyi karıştırmak varsa o zaman yaptıklarının hepsi cop oldu gitti demektir
Eeee 4 hafta önce
Koltuk sevdası iki dönemdir millet vekili ne yapmış düzeye kimi rakip goruse ana ısırır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
açık