banner851

banner614

AK PARTİ’DE KONGRELER İPTAL

Siyasi gelişmeler AK Parti Genel Merkezi'nin kongre takvimini etkiledi. AK Parti olağanüstü bir karar alarak Aralık ayında yapılması düşünülen ilçe kongrelerini yapılması muhtemel referandum sonrasına erteledi.

banner619
Siyaset 22.11.2016, 18:26
1650
AK PARTİ’DE KONGRELER İPTAL
Siyasette yaşanan gelişmeler AK Parti Genel Merkezi’nin kongre planlamasında değişikliğe neden oldu. Başkanlık sistemi ve yeni anayasa çalışmalarına yoğunlaşan AK Parti’nin Aralık ayında yapmayı planladığı ilçe kongrelerini yapılması muhtemel referandum sonrasına erteledi.
AK Parti Genel Merkezi anayasa değişikliğinin halka sorulacağı olası referandum nedeniyle saha çalışmalarının yakın tarihte başlama ihtimalini göz önünde bulundurarak, Aralık ayında yapılması düşünülen ilçe kongrelerini 2017 yılı Mart-Nisan ayı gibi yapılması beklenen referandum seçiminin ardından yapmaya karar verdi.

Mevcut kadrolarla referanduma en hazır şekilde gitmeyi hedefleyen AK Parti’nin anayasa çalışmaları ile başkanlık sistemi ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi arasında devam eden görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının ardından meydanlara inmesi bekleniyor.

İptal kararının Merkez Yürütme Kurulu’nda alındığı öğrenilirken Aralık ayında yaşanacak kongre süreci, anayasa değişikliği teklifinin oylanacağı referandum sonrasına kalmış oldu.
 
Yorumlar (15)
Kadir 5 yıl önce
Fındığın durumu ortada kimse bendan oy beklemesin
Seçim 5 yıl önce
Eyy fındıkçılar merak etmeyin ; sandık kurulduğunda hepiniz paşa paşa akp'ye vereceksiniz oyunuzu. Hiç boşa konuşmayın.!!!
Aa 5 yıl önce
Başkanlık da başkanlık. Seçmen bunaldı iyice, sizin haberiniz mi yok? Fındık düşüyor; döviz, petrol zirvede!
Ramazan 5 yıl önce
Herşeye zam geldi fındık yerlerde sürünüyor bize sahip çıkmayanlara sahip çıkmayacağım seçimde
yalnizkurt 5 yıl önce
buneya findik findik partiler findiklami belli oluyo bende findik napalim zamlari asgari ucreti konusun findik 59 tl olsa neyazar maaslar iyi olsun
Köylü 5 yıl önce
Fındığımın başına gelenlerden dolayı bende oy vermemeye kitlendim
Kayıkçı 5 yıl önce
Şu fındık Düzce çok büyük kriz yarattı çiftçi ve esnaf kan ağlıyor kimsenin umurunda değil bir kilo normal zeytin yirmi TL bu siyasetçiler ne iş yapıyor ben onu anlamadım siz kimi temsil etmek için seçildiniz
c 5 yıl önce
NE VARDI 13 LİRADA DA BEGENMEDİZ FINDIK FİYATINI ÇOKKK İYİ PARA İDİ 13 LİRA AMA BİZİM GÖZÜMÜZ DOYMUYORRR BEKLENTİMİZ FAZLA OLUNCADA BÖYLE HÜKÜMETE YÜKLENİYORUZ FİYAT AZ DİYE FINDIK ÇOK İYİ PARAAAA
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın