banner614

AK PARTİ’DE SAYI DÜŞTÜ

banner619

7 Haziran’da 99 kadının aday gösterildiği Ak Parti'de sayı 1 Kasım için 69'a düştü. Ak Parti Düzce Milletvekili ve 26.Dönem Milletvekili Adayı Ayşe Keşir ise 7 Haziran’da olduğu gibi yeniden listede yer alma başarısı gösterdi.

banner846
Siyaset 20.09.2015, 12:24
2808
AK PARTİ’DE SAYI DÜŞTÜ
banner844
Siyasi partilerin 1 Kasım seçimleri aday listeleri şekillendi. MHP, CHP kadın aday sayısını artırırken, Ak Parti’nin kadın aday sayısı düştü. Kadın milletvekili adayı sayısı, 7 Haziran seçimlerinde 510 iken 1 Kasım seçimlerinde ise 498’e geriledi. 7 Haziran’da ilk defa Meclis’e giren 38 vekil 1 Kasım için listelerde kendine yer bulamadı. Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir yeniden aday listesinde yer alarak 69 isim listesine adını yazdırmayı başardı.

Düzce’de 7 Haziran seçimleri için yapılan 72 kişilik rekor aday adaylığı başvuru arasında 13 kadın aday adayı bulunmuştu. 1 Kasım için bu kez 20 aday adaylığı başvurusu alan Ak Parti’de kadın aday adayı sayısı 4’e düştü. Mevcut Milletvekili Keşir dışında 7 Haziran’da olduğu gibi Merve Çakır, Oya Kocaman ve Gönül İşgören yeniden başvuru yapmasına rağmen liste dışında kaldı.

Tarihin en kısa süreli Meclis’inde ilk defa milletvekili olan 38 kadın milletvekili 2 yılı doldurmadığı için milletvekili emeklilik haklarından yararlanamayacak.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (22)
Hint kumaşı 6 yıl önce
Kendisi bulunmaz hint kumaşıdır.O yüzden kıymetini bilelim.Allah böyüklerimizden razı olsun.Bu bulunmaz hint kumaşını bizim gibi saflara layık gördükleri için..
Düzceli_81 6 yıl önce
Hadi görelim şimdi tulum çıkartıyosunuz köylünün tek geçim kaynaģı fındık ne kadar olacak bu aralar düşük fiyat geçen yıla göre seçim arifesinde fiyat yükselmyip yine tulum çıkarsa yuhh derim..koyunluk tescillenmiş olur :-).saygılar
Bos ve etkisiz eleman 6 yıl önce
Duzceyi, duzceliyi, sorunları tanıyana kadar vekilliği biter.Olan yine sorunları yerinde sayan duzceliye olur.Sen duzceye 5 gömlek ufak gelirsin, ailecek duzceye yabancı birine oy yok.İnsan istenilmedigi yer için bu kadar ısrar etmez.Cevab sandik
KADIN BAŞKAN 6 yıl önce
AYŞE HANIM SAYESİNDE YIĞILCADA OY PATLAMASI YAŞANACAK.
Düzceli 6 yıl önce
İTHAL VEKİL ÖMRÜ İSTANBUL ANKARAda geçmiş.
hacivat 6 yıl önce
Düzceli içün adayın önemi var mı?sarı çizmeli memmed aga yı aday yapsalar yine seçerler
öz hakiki DÜZCE li 6 yıl önce
bu vekil sayesinde Düzce havalara uçacak. Uzay çağını bile yakalayacaktır. BRAVO DÜZCE ... LAYIK OLDUĞUN ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİN....
HİNT KUMAŞI 6 yıl önce
efendim keşir hanım bulunmaz hint kumaşıdır.bu kumaştan çok yazma yaşmak çıkar.yaşmakçı onları kekeme birine sattırır.böylece düzcenin sorunları çözülmüş olur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
hafif yağmur