banner851

banner614

AK PARTİ’DE ŞOK İSTİFA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek AK Parti Bolu İl Kongresinin iptalinin ardından Bolu bir de mevcut İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın istifasıyla sarsıldı. Bu akşam istifasını duyuran AK Parti Genel Merkezi tarafından da desteklenen başkan adayı Doğanay’ın bu kararı şok etkisi yarattı.

banner619
Siyaset 30.12.2017, 00:37 31.12.2017, 11:05
7888

31 Aralık Pazar günü yapılması beklenen ve günler öncesinden duyuruları yapılan AK Parti 6. Olağan Kongresinin AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un desteklediği adayın genel merkez nezdinde değerlendirmeye alınmamasına üzerine Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ı kastederek "Aday konusunda Ataş'ı aşamıyoruz" diye bastırması üzerine kongre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla iptal edilmesi gündeme bomba gibi düşerken Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay istifa ettiğini açıkladı.

Yaptığı yazılı basın açıklaması ile istifasını kamuoyuna duyuran Doğanay şu ifadeleri kullandı:

“Dün akşamdan bu yana tüm Bolu’yu meşgul eden, üzerinde çeşitli spekülasyonlar yapılan İl Kongremizin iptali sonrası üzülerek görüyorum ki AK Parti’m yıpratılmaya çalışılıyor. Buna göreve geldiğim ilk gün de müsaade etmedim, bugün de etmem, yarın da asla etmeyeceğim. Çünkü karanlıklar aydınlansın, yakın ışıkları diyen bir yiğit Anadolu evladı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davasının sevdalısıyım. İşte bu noktada da ismim üzerinden bu davanın yıpratılması şahsımı derinden yaralayacaktır.

Göreve geldiğimiz andan itibaren bir Ak Parti İl Başkanına yakışır şekilde gerek icraatlar gerek hal ve tavır ve gerekse ana ilkemiz olan halkın gönlüne giden yolları inşa etmek noktasında davranmaya gayret ettik. Bunu yaparken de gücü Liderimizden, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan, Genel Başkan Yardımcılarımızdan, AK Parti’nin o kocaman yürekli insanlarından ve Bolu Halkından aldığımız da malumdur.

Ben Gerede’nin Göynükören Köyü’nde doğmuş, Nurettin Doğanay’ım.. Bana liderim ve teşkilatım, her insanın ümmetin umudu olan bu davanın bir neferi olmak, evlatlarına 15 Temmuz hain darbe girişimine gövdesiyle siper olmanın hikayesini anlatmak ve dahi  AK Parti Bolu İl Başkanı olmak görevini verdi. İşte bu görevi, bu emaneti, Rabbimin bana verdiği güçle içimde hep Allah korkusuyla, adam gibi, adilane, hakkıyla yapmak için elimden geleni yaptım. Bana bu imkanı veren Rabbime sonsuz hamd ederken, Liderimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Fakat dünden beri yaşanan süreci hem Genel Merkezimle hem de kendi iç dünyamda değerlendirirken, artık emaneti teslim etme vaktinin geldiği kararını aldım.

Bugün itibariyle 2,5 yıldır onurla, gururla yürüttüğüm AK Parti İl Başkanlığı görevimden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu aşamada bu süreç içinde  hiçbir ayrım yapmaksızın gün gelip ailemden daha çok kendileriyle teşvik-i mesai içinde bulunduğum  her kademede görev yapan tüm Ak Parti Aileme ,bu davanın asıl yükünü çeken dava adamı Partililerimize, tüm sivil toplum örgütlerine, insani ve ahlaki bir çizgide görev yaptığımız tüm muhalefet parti ve partililerine ve elbet değerli aileme kalben teşekkür ederim. Bu aşamada tek isteğim ve  ricam tamamen kendi rızamla gerçekleşen bu görevden ayrılma kararımın, parti içi bir mesele haline getirilmemesi ve  teşkilatlarda bu süreç içinde tesis ettiğimiz  AK Parti Bolu Teşkilatları’ndaki birliğin bozulmasına asla müsaade edilmemesidir. Unutmayın, alnım ak geldiğim bu görevden başım dik bir vaziyette ayrılıyorum. Çünkü AK Parti davasına, Liderimizin davasına il başkanı olarak da hizmet etmek şereftir, hiçbir görevi olmayan normal bir üye olarak devam etmek de şereftir. Unutmayalım ki, bizden daha önemli olan, ülkemiz için hayati önem taşıyan 2019 yılında yapılacak seçimlerden mutlak zaferle ayrılmalıyız. Sizden tek ricam budur. Ve de haklarınızı bana helal edin. Çünkü ben hakkımı helal ediyorum.

Bolu Halkına da bana bugüne kadar verdikleri desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bugün bu vedayı ederken gözümün arkada kalmadığını birlik içinde bir teşkilat bırakmanın huzuru içinde olduğumun bilinmesini isterim. Elbette muhabbetimiz devam edecek. Bu açıklamayı yaparken sürç-i lisan ettiysek af ola.  Allah’a emanet olun.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (18)
Dobra 4 yıl önce
Ya akp li olacaksın yada hiçkimse özet bu ne düşüdügünün yada ne yaptığının bir önemi yok nekadar haklı olursan ol onlar için önemli olan onların ne düşündügü.
Ali 4 yıl önce
T ye katiliyorum.para menfaat ve ranti ilke olarak en onde tutan çağdaş modern ve zengin müslümanlar olduk.Allah rızası budeğil.muslumanlik bu degil.demokrasi hiç degil.
Yusuf 4 yıl önce
Düzce de aşamadı ama bizim vekiller sessiz kaldı
Ak partili kalpten 4 yıl önce
Sayın cumhurbaşkanım dönen dolapları bir bilseniz bunların hiçbirini görevde tutmazsınız buna kalpten ve yürekten söylüyorum
Mevcut başkan 4 yıl önce
Mevcut başkana değil aday olan başkanlara bakın.Ak partinin içeriden yıkılmaya çalışıldığını anlarsınız...İşini çözdüremeyen sallamasın Hikmet Başkana Adaylar çokmu iyi ondan.Hepsi biribirinden vukaatlı At gözlüklerini çıkarın artık
T. 4 yıl önce
Dava mı kalmış? Herkes paranın peşinde. Dipten doruğa. Bendeki görüntü bu.
Erdal Şahin 4 yıl önce
İşte adam gibi adam.. İşte özlediğimiz siyasetçi bu ... Ne yazıkki böyle ilkeli siyasetçileri çok kolay harcıyoruz...Şahsen çok üzüldüm...
reisin arkadaşı 4 yıl önce
düzce il başkanındanda aynı hareketi bekliyoruz.
nerdeee 4 yıl önce
yapışmış bırakmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın