banner851

banner955

AK PARTİLİ VEKİLLERE YÜKLENDİ

TMO’nun elindeki fındığı satışa çıkarması üzerine tepki gösteren İYİ Parti İl Başkan Ercan Katırcıoğlu, “TMO fındık satışını durdursun” çağrısı yaptı. Fındık fiyatlarının yükselmesi için çözümün meclise önerge vermek olduğunu ifade eden Katırcıoğlu AK Partili milletvekillerine yüklenerek, “Söz konusu fındık olunca sessiz kalıyorlar. Önerge yazmayı bilmiyorlarsa biz yazıp ellerine verelim TBMM’ye sunsunlar” dedi. Katırcıoğlu ayrıca, dün, Afrin’de görev yapan Mehmetçiğe destek olmak amacıyla düzenlenen kermese İYİ Parti’nin davet edilmediğini belirterek ilin yöneticileri bundan sonra yapılacak etkinliklerde, birlik ve bütünlüğün sağlanması açısından hassas olmaya davet etti.

Siyaset 26.02.2018, 15:28 26.02.2018, 15:43
1364
AK PARTİLİ VEKİLLERE YÜKLENDİ

TMO’nun üreticiden aldığı fındığı satışa çıkarma kararı sonrası muhalefet partilerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. CHP’nin ardından bugün İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, parti binasında yaptığı basın açıklaması ile AK Parti ve Düzceli milletvekillerine yüklendi.

Üretici istikrarı ve kaosu görsün
AK Parti’nin 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde ‘İstikrar mı kaos mu?’ sloganıyla yürüttüğü seçim kampanyası ile Türk Milleti’ne istikrar sözü verdiğini kaydeden Katırcıoğlu açıklamalarına şu sözlerle başladı:

“Bu tarihte 13 TL olan fındık fiyatları aradan geçen 3 yıla rağmen 8,5 TL civarına düşmüştür. Milyonlarca fındık üreticisinin emeği bir yabancı menşeli firma tarafından sömürülmektedir. Üretici tam bir kaos’un içine düşmüş AKP iktidarı ise ısrarla millilikten dem vurmaktadır.

Neden sonuç odaklı adımlar yok?
Fındık sektörünü manipüle ve dizayn eden firma herkesçe malum olmasına rağmen bu kadar rahat hareket etmesinin sebebi nelerdir? Fındık rekoltesi ile oynayanlar kimlerdir? Neden bu konuların üzerine gidilmemektedir? ‘Kimsesizlerin kimi olduğunu’ iddia eden AKP milyonlarca üreticinin emeği için neden sonuç odaklı adım atmamaktadır?”

Katırcıoğlu, TMO’nun satışa çıkaracağı fındığı fındığın tüccar ve sanayiciler aracılığı ile tekel firmanın eline geçeceğini iddia etti. TMO’nun fındık satış kararından vazgeçmesi gerektiğini belirten Katırcıoğlu fındık fiyatlarının yükselmesinin tek yolunun bu olduğuna dikkat çekti.

Çözüm basit: Fındık için önerge hazırlamak!
AK Parti Milletvekillerinin söz konusu fındık olduğunda sessiz kaldığını söyleyen Katırcıoğlu, fındık fiyatlarının yükselmesi için gerekli olan çözümü ise şu sözlerle aktardı:

“Düzce AKP Milletvekilleri konu fındık olunca sessiz kalmaktadır. Sayın Bakanımız ise fındık için dilek tutup balon uçurmuştur. Gelinen noktada sessiz kalmak fındık için çözüm olmadığı gibi dilek tutmakta çözüm olamamıştır. Çözümü ise çok basittir. Fındık için önerge hazırlamak ve TBMM’ye sunmaktır. AKP Düzce Milletvekilleri önerge hazırlamayı bilmiyorlarsa TBMM’ye sunmaları için biz hazırlayıp kendilerine verebiliriz.”

“Önümüzdeki günlerde yapılacak konularda daha hassas davranmalılar”
Son olarak dün, Afrin’de terör örgütü unsurlarıyla mücadele eden kahraman Mehmetçik için düzenlenen kermese İYİ Parti’nin davet edilmediğini ifade eden Katırcıoğlu şöyle konuştu:

“Dün itibariyle Düzce Belediye’sinin himayesinde yapılan askeri harekâta destek ve yardım kermesi düzenlendiğini duyduk. Duyduk diyorum çünkü bu etkinliğin tamamına STK’lar, siyasi partiler, dernekler, cemiyetler çağırılmış olmasına rağmen İYİ Parti teşkilatı maalesef bu etkinliğe çağrılmamıştır. Bunu bir hata, bir eksiklik olarak görmüyoruz. Bu bizim birlik içerisinde olmamız gereken günlerde, ayrıştırmanın bir örneği olarak görüyoruz. Sayın Valinin, Sayın Belediye Başkanının bu konuda önümüzdeki günlerde yapılacak olan konularda hassas davranmalarını ve bu ülkenin insanlarının bir bütün olduklarını da buradan ifade etmek istiyorum.”

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (28)
YORMA KENDİNİ 5 yıl önce
ŞU KONUŞMAKTAN BIKMADIN MI ERCAN HOCA YILLARCA ÖĞRENCİLERE TARİH ANLATTIN KİMSE TARİH BİLMİYOR. SORUN NEDİR ERCAN HOCAM BIRAK FINDIK 5 TL OLSUN YORMA SEN KENDİNİ
Mert Aydın 5 yıl önce
Nedir bu korkunuz İYİ partiden... Herşey elinize iken, kadrolaşma almış başını giderken, Medya elinizdeyken neden korkuyorsunuz iyi partiden.
VATANDAŞ 5 yıl önce
Fındığa karşı sessiz değiller ; çikolatacılara kıyakçılık olsun diye fındık üreticisini eziyorlar. Fındık, tabii ki satılacak, ancak FİYATI YETERLİ KONULMALI. Fındığı sattı diye hükümeti yada yetkilileri suçlamak, olayı perdelemek ve sulandırmaktır. Eldeki fındığı satma demek, milletin emeğini çöpe at demektir !!!
Memet 5 yıl önce
Çagrilmadan gelseydiniz kovarlar mıydı? Erdemlilik ve alcakgonulluluk diye bir şey var değil mi? Rakibine gol atmak için bazen topa gerek yok.Siyaset derin iş.
Dağıbiçen 5 yıl önce
Dağlarda kestiniz ormanı actınız fındık tarlası yaptınız onlirayı beyenmiyonuz Allah hesap sorar ayıptır gunahtır
Zeki 5 yıl önce
Herkes hakettiği gibi yaşar fındık üreticisi bunu hakediyor
he he 5 yıl önce
Yanında oturan bey eski chp illerden yeni iyici doktoralı onu çagırmışlar orda geziyordu babasının yeğeni ile hem kayınbubası da bu gün tahliye olmuş ben böyle siyasetin ta aqulu maqulu işte
Milletin kendisi 5 yıl önce
Hocam sizlere kolaylıklar diler saygılar sunarım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı bulutlu