banner851

banner955

“AKÇAKOCA TMO İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, konuk olduğu “Kitabın Ortasından” programında son dönemde doğalgaz ve elektriğe gelen zamlarla ilgili “Türkiye’de pandemi sürecinde elektrik ve doğalgaz zammı, Avrupa’da vatandaşlara yansıtılandan daha az yansıtıldı. Devlet vatandaşı ezdirmemek için bunları sübvanse ediyor.” dedi. Keskin ayrıca belediyenin yönetim kadrosunda AK Parti’ye gönül vermeyen kişilerin görev alması konusunda ise “Bizim bir sermayemiz var; doğruluğumuz, dürüstlüğümüz. Başka bir sermayemiz yok. Eğer belediyenin işine yarıyorsa, Faruk Özlü yaptırdığı işlerden faydalanıyorsa, görüşü ne olursa olsun çalıştırsın onu biz bu taraftayız.” diyerek cevap verdi.

Siyaset 22.11.2021, 16:20 22.11.2021, 18:31
862

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu, Düzce’nin gündemine ışık tutan Öncü TV’nin “Kitabın Ortasından” programına konuk olan AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, programın ikinci bölümünde, Düzce kamuoyunda en çok merak edilen konuları masaya yatırdı. Keskin, TMO’nun rekolte bazlı fındık alımından, Akçakoca’daki TMO’nun kapatılmasına, ilçelere yapılacak gençlik merkezlerinden, son zamanlarda gelen zamlara kadar Türkiye ve Düzce’nin gündemine ilişkin birçok konuyu masaya yatırdı.

“Akçakoca’ya 2022 yılında kapalı yüzme havuzu yapılacak”

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Düzce’nin ilçe ve beldelerine inşa edilecek olan gençlik merkezi ile ilgili yatırımlar hakkında bilgi veren Keskin, “Akçakoca’da gençlik merkezimiz hizmete girdi. Akçakoca’ya bir kapalı yüzme havuzu yapılacak. Bakan bey buraya geldiği zaman 2019 yılında bunu dile gelmişti. Şuan talimat verdi, Akçakoca Belediyesi ile bir protokol yapılacak. İhalesi Akçakoca Belediyesi tarafından yapılacak. Parası Spor Toto Teşkilatımız tarafından ödenecek. 2022 yılında inşallah kapalı yüzme havuzu başlayacak. Güreş sahası ile ilgili Akçakoca Belediyesi’nin bir talebi vardı onu da ilettim. Gölyaka Gençlik Merkezi ihaleye çıktı ona da destek istedik. Beyköy’deki gençlik merkezi için de destek istedik. Boğaziçi beldemizde bir gençlik merkezi sözünü aldık. Bunları yakından takip ediyorum.” dedi.

“Fındık komisyonunda siyasetçi yok”

TMO’nun rekolte bazlı fındık alımı sorununa değinen Keskin, “Düzce’de fındık rekoltesini hesaplayan komisyonun içinde 20’ye yakın sivil toplum örgütü ve bürokrat var. Her sene çalışma yapıyorlar. Fakat Zonguldak’ta 220 kilo civarında olan alım, Akçakoca’da 120 kilo ya da 110 kilo civarında. Dolayısıyla burada bir sıkıntı var diye biz hemen bakan yardımcılarımızı aradık, “Yüzde 10, yüzde 30 fazlası alınsın” dedik. Olayın arkasına baktığımız zaman, sivil toplum örgütleri ve herkes var onun içinde bir tek siyaset yok. Akçakoca’daki TMO’nun kapanmasının sebebi de biliyorsunuz, fındıklar toplanamadı. Bazıları çürüdü, eleman bulunamadı. Randevu sisteminde randevu alanlar azaldı. Bölgeye baktığımız zaman, Karasu’da da kapandı, Sakarya’nın değişik ilçelerinde de kapandı. Randevu olmayınca kapandı ama Düzce merkezde açık olduğu bize söylendi, biz bunu da ilettik. TMO’ların yılbaşına kadar açık olmasını bekliyoruz. Yılbaşına kadar açmaları lazım.” şeklinde konuştu.

“Düzce’nin her ailesi bizim için önemlidir”

Düzce kamuoyunda ‘Rumeli Kavşağı’ olarak da bilinen Olimpiyat Kavşağı’nın isim değişikliği ile ilgili son günlerde yaşanan tartışmalara da değinen Keskin, “Yazının yazılıp oraya konduğu tarihler, belediye meclisinin toplantı haftasıydı. Belediye meclisinin gündeminde yoktu, bizim de gündemimiz de yoktu. Neyi biliyorduk, kavşaklara bir düzenleme yapılıyor. Hayırseverler, bu aileler bizim için çok önemli, bunun altını çiziyorum. Her aile, Düzce’nin her ailesi, bizim için çok önemlidir. İnsanlara örnek olması açısından teşekkür edelim diye bir tabela konduysa biz bunların devamını sağlayacağız. İnsanlara örnek olması açısından bunu biliyordum. Ama orada kavşak ismi değiştirildi, değiştirilmedi böyle bir gündemimiz yok. Partide grup toplantısında bunları enine boyuna konuştuk. Bizim hiçbir şekilde, hiçbir kavşağın adını değiştirmekle ilgili gündemimiz yok.” diye konuştu.

“Devlet vatandaşı ezdirmemek için bunları sübvanse ediyor”

Son zamanlarda art arda gelen doğalgaz ve elektrik zamlarını değerlendiren Keskin, “Amerika’da bir enflasyon oldu. Yüzde birin altındaydı yıllardan beri ama şu anda 5-5.5 civarında. Bu ne demek biliyor musunuz? 1 lira olan şey 6 lira olmuş Amerika’da 6 kat fazla. Bakıyorsunuz; Türkiye’de pandemi sürecinde elektrik ve doğalgaz zammı, Amerika’da, Avrupa’da vatandaşlara yansıtılandan daha az yansıtıldı. Devlet vatandaşı ezdirmemek için bunları sübvanse ediyor.” ifadelerini kullandı.

“Özlü’nün hiçbir akrabasını veya hiçbir memleketlisini o binada bulamazsın”

Son olarak Ünsal’ın Düzce Belediyesi’nin yönetim kadrosunda görev olan bazı isimlerin AK Partili olmadığını hatırlatması üzerine Keskin şöyle konuştu:

“Bir belediyede olsun, bir kurumda olsun, partizanca insanların doldurulmasına karşıyım. Bunu Faruk Bey ile de konuştum. Şu anda Faruk Özlü’nün hiçbir akrabasını veya hiçbir memleketlisini o binada bulamazsın. Benim hiçbir akrabamı veya bir yakınımı bir yerlerde bulamazsın. Biz insanların içinde başı dik, alnı açık gezen insanlarız. Bizim bir sermayemiz var; doğruluğumuz, dürüstlüğümüz. Başka bir sermayemiz yok. Eğer belediyenin işine yarıyorsa, Faruk Özlü yaptırdığı işlerden faydalanıyorsa, görüşü ne olursa olsun çalıştırsın onu biz bu taraftayız.” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (4)
Düzceli 1 yıl önce
Pandemide ezdirmedik diye konuşursunuz artık.Faiz indirimi yapılıyor piyasalar enflasyon almış gidiyor yaşamak zorlaştı aç halk aç.Sizin tuzunuz kuru geniş geniş oturuyorsunuz.
Eski Düzceli 1 yıl önce
Halkı mı ezdirmediniz . Halkın Üzerinden Silindir ile geçiyorsunuz hala farkında değilsiniz. Gerçi Sarayın Duvarları yüksek Oradan Siz Halkı nasıl göreceksiniz.
AKPINAR(MEMUR DEĞİL) 1 yıl önce
Sermayesi doğruluk ve dürüstlük müş pehhh sevsinler sizler akp olarak haram diye domuz yemediniz ama haramı da domuz gibi yediniz hangi konu irdelense yolsuzluk akıyor memleketin her yerinde hangi dürüstlükten bahsediyorsunuz
Aa 1 yıl önce
Geçen yıl fındık kaç TL idi, bu yıl Kaç TL? Geçen yıl dolar kaç TL idi, bu yıl kaç TL? Geçen yıl gübre kaç TL idi, Bu yıl kaç TL? Ben fındığı 23-24 TL ortalamasıyla sattım. Ağzınızla kuş tutsanız size OY MOY YOK! türksevenci Öncü, yüreğiniz varsa yayınlayın bu geri bildirimi.
Yeni Sayımız