banner851

banner614

"AKLAMANIZA İZİN VERMEYECEĞİZ"

TBMM Genel Kurulu'nda gerginliklere yol açan önerge için hükümet konunun çarpıtıldığını savunurken muhalefet cephesinden tepki sesleri gelmeye devam ediyor. Bu kez CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı Fatma Karaüç, her geçen gün kadının yok sayıldığı iddiasıyla hükümete yüklenirken "tacizi, tecavüzü, çocuk istismarını aklamanıza izin vermeyeceğiz" dedi. Karaüç ayrıca önergeye "Hayır" demek için herkesi 22 Kasım Salı günü Meclis kapısında buluşmaya davet etti.

banner619
Siyaset 19.11.2016, 14:00
1286
"AKLAMANIZA İZİN VERMEYECEĞİZ"
Türk Ceza Kanunu'ndaki yeni düzenlemenin yankıları sürerken bu kez CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı Fatma Karaüç yaptığı açıklamada AK Parti iktidarı tarafından her geçen gün kadının yok sayıldığı yasa ve önergelerin gündeme geldiğini öne sürerken iktidara " Biz CHP’li kadınlar tacizi, tecavüzü, çocuk istismarını aklamanıza izin vermeyeceğiz" sözleriyle seslendi.

"Zorla erken evlendirilmelerin önü açılmaktadır"
CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı Fatma Karaüç, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Tecavüzler, tacizler, AKP hükümetinin koruması ile her geçen gün giderek artmaktadır. AKP’nin, bu önergesi ile çocuk cinsel istismarı başta olmak üzere, zorla erken evlendirilmelerin önü açılmaktadır.  İnsan olan herkesin vicdanını yaralayan bu önerge derhal geri çekilmelidir. Düşünsenize, vücudunuzda, aklınızda, yüreğinizde, kara bir leke bırakan adamla evlenmek zorunda kalacaksınız. Bu ahlakla, vicdanla açıklanabilecek bir durum değil iken, yasa ile meşru hale getiremezsiniz. Yasalar, ahlaka ve toplum vicdanına aykırı olamaz. Mağdurun suçluyla yaşamasının sonucu oluşacak onarılmaz yaralarını sarmaya yasalarınızın gücü yetecek mi? Biz CHP’li kadınlar tacizi, tecavüzü, çocuk istismarını aklamanıza izin vermeyeceğiz."

Ankara'ya gidiyorlar...
Kadın Kolları Başkanı Fatma Karaüç, konuşmasının sonundan önergeyi "hayır" demek için tüm kadınları, sivil toplum kuruluşlarını ve dernekleri, 22 Kasım Salı günü saat 10:30'da Ankara'da, TBMM'nin kapısında buluşmaya davet etti. "Tacizi ve tecavüzü meşrulaştıran AKP’nin Önergesine hayır demek için Yeter artık! Tacizi tecavüzü meşrulaştırma, önle, durdur demek için, sadece kadın olma paydasında, bu mücadelede bende varım diyen, bütün kadınları, Sivil toplum kuruluşlarını ve dernekleri, Meclis Dikmen kapısında, buluşmaya çağırıyoruz. Yarın çok geç olabilir, sen yoksan bir eksiğiz."

 
Yorumlar (14)
düzceli 5 yıl önce
istediğiniz buydu zaten halkı sokağa dökmek sayın baskanınız defalarca söyledi bunu elinize fırsat geçti haydi mitinge
Ahmek Kıbrıs 5 yıl önce
İşte CHP bu en doğrusu da bu.
nsm 5 yıl önce
sormadan edemiyorum: bir parti neden hep 9-15 yas arasindaki cocuk kizlarla evlenilmesi taraftarina hosgerilü olur? bunun tek sebebi var: pedofillik. ak arkadaslar iyi düsünsünler kimleri destekliyorlar. kizlarinizin oldugunu unutmayin.
umur 5 yıl önce
muhammed poyraz inşAllah senide evlendirirler
gerekli bir yasa 5 yıl önce
Erken evlilik çok doğru değil ama olmuş bir kere. 15- 16 yaşında iki genç anlaşarak evlendikleri halde, sen küçük yaşta evlendin hapse gir denilen insanları kurtarmak için hazırlanan bir yasa tasarısı. Bunlar çoluklu çocuklu aileler. Genç, ev geçindireceği yerde hapiste yatıyor, karısı ve çocuklarıda perişan durumda. CHP herşeyde olduğu gibi bunuda istismar etmeye çalışıyor. Mağduriyeti görmezden gelip kendine yontmaya çalışıyor.
Yazık size 5 yıl önce
Bir tane aklı başında akıllı düşünen chpli çıksın be çok değil bir kez olsun şaşırtın şu milleti bi kez yaw
vicdansızlar 5 yıl önce
küçük çocuk diyor TECAVÜZ Diyor cinsel istismar diyor tecavüz eden evlenirse kurtulur diyor SEN ÇIKMIŞSIN MERA diyorsun ARKADAŞ BU KONU PARTİLER ÜSTÜ ; VİCDANI OLAN ANASI BACISI KIZI OLAN OLAYA BÖYLE Mİ BAKAR.BU KADAR MI VİCDANINIZ YOK BIRAKIN PARTİYE TAPMAYI
saatçi 5 yıl önce
akıl mantık almayan bir önerge bu ve siz bizim vicdanımız sesi olmuşsunuz çok teşekkürler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın