banner851

banner614

AKP kendi kazdığı kuyuya düştü...

banner619

BBP İl Başkanı Ünal Yılmaz basın toplantısında Ak Parti'nin kapatılmaması konusunad da değindi. Yılmaz partinin kendi kazdığı kuyuya düştüğünü söyledi.

banner846
Siyaset 31.07.2008, 13:26
189
AKP kendi kazdığı kuyuya düştü...
banner844

BBP İl Başkanı Ünal Yılmaz, parti üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyerek parti faaliyetler ve gündemdeki konular hakkında bilgi verdi. İlk olarak Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararla Ak Parti'nin kapatılmaması konusuna değinen Yılmaz, partinin kapatılma sürecinin uzun süre gündemi meşgul ettiğini söyleyerek “ Partinin kapatılmaması ülke açısından olumlu bir gelişmedir. Biz Büyük Birlik Partisi olarak terör amaçlı çalışma yapmadığı sürece hiçbir partinin kapatılmasından yana değiiliz. Bu arada Ak Parti kendi kazdığı kuyunun içine düşmüştür. Biz parti olarak defalarca parti yasasının değişmesi konusunda önerge vermiştik ama kabul edilmedi. Partiler eğer kapatılacaksa buna halk karar vermelidir, bu konuda milletin söz hakkı olmalıdır. “ şeklinde konuştu.

Parti olarak yerel seçimlere hazırlık sürecini de değerlendiren Yılmaz, “ Bu konuda kamuoyu çalışmalarımız devam ediyor. Parti yönetimiyle bir araya gelip bu konuyu değerlendirecez ve aday konusunda da karar vereceğiz. Parti olarak göreve geldiğimiz günden itibaren üye sayımızda gözle görülür bir artış yaşanmıştır. Biz de üzerimize düşen görevi yaparak yerel seçimlere en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. “ ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu