banner851

banner955

ALEV ALAN FİYATLARA ÜRETİMLİ ÇÖZÜM

Vatandaşın yüksek fiyatı nedeniyle tane ile alır hale geldiği sebze ve meyvelerde yaklaşan yaz, ihtiyacını kendi bahçesinde üretimle karşılamak isteyen vatandaşları sevindirirken İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı da fide desteği kampanyası başlattı.

Siyaset 20.04.2022, 15:15
983
ALEV ALAN FİYATLARA ÜRETİMLİ ÇÖZÜM

Yüksek enflasyonla kendisini hissettiren hayat pahalılığı bütçeleri zorlarken kilo ile değil tane ile alınır hale gelinen sebze ve meyve tezgâhlarının yanına bile yaklaşılmıyor.

Verimli tarım arazileriyle Düzce’de vatandaşlar yaklaşan yaz aylarında üretim yaparak taze sebze ve meyve yemenin hayalini kurarken bir yandan da üretim maliyetlerindeki artış düşündürüyor.  Bu durum karşısında İYİ Parti Düzce Teşkilatı, havaların ısınmasıyla birlikte özellikle dar gelirli vatandaşlara destek olmak amacıyla yeni bir proje başlattı.

Sebze fidesi desteği

Ailelere fide desteği verilmesi kararlaştırılırken il teşkilatı adına projenin detaylarını paylasan Boğaziçi Belde Başkanı Emrah İlhan, “Özellikle dar gelirli ailelerin köylerimizde bahçelerinde üretebilecekleri domates, biber, salatalık, patlıcan gibi sebze ağırlıklı fide desteği vererek, aile bütçelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Enflasyonun arttığı, fiyatların adeta ateş pahası olduğu bu dönemde vereceğimiz fidelerle ailelere bir nebze de olsa destek olabileceğimize inanıyoruz.” dedi.

Köy ziyaretlerinde dağıtılacak

Üretim bazlı katkı vurgusu yapan İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ise ' Bahçelerinde üretecekleri sebzelerle özellikle köylülerimizin aile bütçelerine katkı sağlamalarına destek olmayı, köy ziyaretlerimiz esnasında da edindiğimiz bu fideleri bedelsiz olarak ailelere dağıtmayı hedefliyoruz. Bu zor ekonomik koşulları el birliği ile asabileceğimiz inancı ile aile bütçelerine 'üretim' bazlı bir nebze de olsa katkı sunabilir isek büyük bir mutluluk duyacağız.” diye konuştu.

Yorumlar (8)
, 8 ay önce
Tarım yapilamiyorki sülük istilasindan sülükleri öldürmek için atılan zehiri bilseler
İyi partili 8 ay önce
İl ve ilçe yönetimdekilerin bile haberi yok bu kampanyadan Bazı isimlerin öne çıkma şovu sadece.
Düzceli 8 ay önce
Sayın Özay Er, bu Sayın Talip bey ile olmaz bu işler. Kimse yanlış anlamasın. Hayrlı işler size.
Ramazan Tatlı 8 ay önce
Boş işler teşkilatı. Eğleniyor muyuz.
Ahmet hakan 8 ay önce
Şakasınız ya köydeki adam ekmiyoki zaten marketten alıyo neyin şekli bı iyi partide harbiden bişi yaptıklarını sanıyolar yav arkadaş bırakın bu boş işleri adamgibi bi proje söyleyin hadi
Yorumcu 8 ay önce
Düzce merkez binanizda verilebiliyor mu vatandaş gelse
Erdal Akın 8 ay önce
Belediye başkanlığı seçiminde Ömer Küçük ten saklanan bütçe reklama mı harcanıyor.
Yamalı Pantalon 8 ay önce
Güzel hareketler.
Yeni Sayımız